Užtvindyta Venecija ruošiasi dar vienam potvyniuinuotraukos (1)

2019 lapkričio mėn. 16 d. 14:44:30 Perskaitė 1686

Venecijoje buvo paskelbtas „raudonas“ pavojaus signalas, kadangi laukiama ne tik dar vieno potvynio, tačiau ir smarkių vėjų. Smogus pavojingai stichijai, į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktame mieste yra paskelbta nepaprastoji padėtis.

 

Miesto meras Luigi Brugnaro penktadienį įsakė uždaryti žymiąją Šv. Morkaus aikštę, kadangi regioną talžė smarkios audros ir vėjai. Šeštadienį aikštė buvo atidaryta, tačiau miestas sekmadienį prognozavo pavojingą aukštą 160 centimetrų vandens lygį.

Civilinės saugos institucijos Venecijos regione paskelbė „raudoną“ signalą, įspėjantį apie smarkius vėjus, galinčius įaudrinti jūrą, nors šeštadienio apsemtumo prognozės siekė kontroliuojamus 105 centimetrus.

Bažnyčias, parduotuves ir žmonių namus paveikė potvyniai, antradienį pasiekę aukščiausius vandens lygius per pastaruosius 50 metų.

„Mes sunaikinome Veneciją, kalbame apie milijardo eurų žalą, ir tai tik nuo praėjusios dienos, ne šiandienos“, – sakė L. Brugnaro.

Dėl šios kritinės situacijos vyriausybė miestui skyrė 20 mln. eurų, skirtų tvarkymuisi su potvynių padariniais.

Apžvelgdamas padarytą žalą, kultūros ministras Dario Frahcheschinis įspėjo, kad miesto tvarkymas atsieis brangiai. Jis sakė, kad nuo stichijos nukentėjo daugiau nei 50 bažnyčių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net