Šri Lankoje 23 500 dingusių žmonių paskelbti žuvusiaisnuotraukos

2020 sausio mėn. 21 d. 15:57:10 Perskaitė 1701

Šri Lankoje pirmą kartą nuo dešimtmečius trukusio pilietinio karo pabaigos tūkstančiai be žinios dingusių žmonių paskelbti žuvusiais. Naujasis šalies prezidentas Gotabaya Rajapaksa informavo JT atstovą, kad daugiau kaip 23 500 dingusių žmonių „iš tikrųjų“ yra negyvi, pranešė prezidentūra. Vyriausybė artimiesiems netrukus ketina išduoti mirties liudijimus.

 

Tarp 23 500 žuvusiais paskelbtų asmenų 5 000 yra saugumo pajėgų atstovai, kiti -daugiausiai tamilų civiliai, prievarta traukti į 2009-aisiais sutriuškintą sukilėlių organizaciją „Tamilų tigrai“ (LTTE).

Prezidentūros duomenimis, tai patvirtino dingusiųjų artimieji. „Tačiau jie nežino, kas jiems atsitiko, ir todėl paskelbė juos dingusiais“, - teigiama pranešime.

Šri Lankoje šeimos tik tada gali naudotis savo artimųjų turtu, bankų sąskaitomis ir palikimu, jei įrodo, kad šie iš tikrųjų yra negyvi. Tačiau pilietiniame kare dingusių civilių artimiesiems to padaryti buvo praktiškai neįmanoma.

Tarptautinės žmogaus teisių organizacijos spėja, kad 37 metus trukusio pilietinio karo Šri Lankoje pabaigoje buvo nužudyta mažiausiai 40 000 tamilų civilių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net