Šaudynes surengęs studentas JAV pasmerkė kaip „blogio tautą“nuotraukos (6)

2019 gruodžio mėn. 07 d. 10:28:44 Perskaitė 1685

Prieš įvykdydamas mirtinas šaudynes JAV Floridos valstijoje esančioje karinėje bazėje, užpuolikas internete paskelbė manifestą, kuriame Ameriką pasmerkė kaip „blogio tautą“.

 

Penktadienio rytą Pensakolos karinio laivyno aviacijos stotyje įvyko šaudynės, kurių metu žuvo trys žmonės, o dar aštuoni buvo sužeisti.

Floridos gubernatorius Ronas DeSantis teigė, kad užpuolikas buvo Saudo Arabijos pilietis. Pasak džihadistų žiniasklaidą stebinčios nevyriausybinės organizacijos SITE, jis buvo identifikuotas kaip Mohammedas al-Shamrani.

Pranešama, kad jis prieš ataką tviteryje paskelbė trumpą manifestą: „Aš esu prieš blogį, o visa Amerika yra virtusi blogio tauta.“

„Aš nesu nusiteikęs prieš jus vien dėl to, kad esate amerikiečiai. Nejaučiu jums neapykantos dėl jūsų laisvės, o nekenčiu jūsų dėl to, kad jūs remiate, finansuojate ir vykdote nusikaltimus prieš musulmonus ir žmoniją“, – rašė jis.

„ABC News“ pranešė, kad tyrėjai aiškinasi, ar šiuos įrašus paskelbė pats užpuolikas.

Vadovaujantis pareigūnas kapitonas Timothy'is Kinsella sakė, kad užpuolikas buvo aviacijos studentas – vienas iš „kelių šimtų“ užsienio studentų.

Pranešama, kad po šaudynių buvo sulaikyti šeši Saudo Arabijos piliečiai. „The New York Times“ pranešė, kad šaulys buvo ginkluotas devynių milimetrų pistoletu.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net