Prancūzijos žmonės solidarizuojasi dėl brutaliai nužudyto mokytojonuotraukos (13)

2020 spalio mėn. 18 d. 19:17:25 Perskaitė 1202

Visoje Prancūzijoje sekmadienį vyksta solidarumo demonstracijos dėl brutalaus nužudymo, kuomet islamo pranašo Mahometo karikatūras moksleiviams parodžiusiam istorijos mokytojui buvo nukirsta galva.

 

Satyrinio laikraščio „Charlie Hebdo“ redakcija paragino sekmadienį vakare susirinkti į demonstraciją Paryžiuje, kurios metu būtų parodytas solidarumas su velioniu mokytoju. Prie demonstracijos jungtis panoro ir nevyriausybinė organizacija „SOS Racisme“ bei mokytojų profsąjungos.

Penktadienį įvykęs brutalus 47-erių istorijos mokytojo nužudymas sukrėtė Prancūzija. Mokytojas per pamoką su mokiniais diskutavo apie prieštaringai vertinamas islamo pranašo Mahometo karikatūras, kurios pirmiausia pasirodė laikraštyje „Charlie Hebdo“.

Mokytojas per saviraiškos laisvei skirtą pamoką mokiniams rodė karikatūras spalio pradžioje. Islamo religijoje Mahometo atvaizdas yra uždraustas.

2015 m. sausį, taip pat po Mahometo karikatūrų publikavimo, islamistai surengė išpuolį „Charlie Hebdo“ redakcijoje. 2015 ir 2016 m. islamistiniai teroro išpuoliai Prancūzijoje nusinešė daugiau nei 230 žmonių gyvybes.

Prieš kelias savaites buvusi „Charlie Hebdo“ redakcija ir vėl tapo išpuolio vieta, kuomet laikrašti perpublikavo kai kurias Mahometo karikatūras.

Jau šeštadienį prancūzai išėjo į gatves parodyti solidarumą su nužudytu mokytoju, naudodami šūkį „Je suis prof“ (liet. „Aš esu mokytojas“).

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net