Prancūzija: peiliu ginkluotas vyras Nicoje nudūrė tris žmonesnuotraukos (42)

2020 spalio mėn. 29 d. 20:36:30 Perskaitė 2075

Prancūzijos mieste Nicoje peiliu ginkluotas užpuolikas nužudė tris žmones, tarp aukų yra moteris. Teigiama, kad vienai aukai perrėžta gerklė. Dar keli asmenys buvo sužeisti, praneša BBC.


Du žmonės, vyras ir moteris, žuvo išpuolio vietoje, o trečias sunkiai sužalotas asmuo mirė netoliese esančiame bare.

Nicos miesto meras Christianas Estrosi tviteryje skelbė, kad išpuolis įvykdytas Notre-Dame bazilikoje arba šalia jos, o užpuolikas sulaikytas.

Meras žurnalistams sakė, kad užpuolikas, kurį netrukus po išpuolio sulaikė policija, vis kartojo žodžius „Allahu Akbar", kol gydytojai teigė jam medicininę pagalbą. Išpuolis surengtas 9 valandą vietos laiku (10 valandą Lietuvos laiku). Po 10 minučių užpuolikas buvo sulaikytas, ir jis buvo sužeistas.

Nicos meras pridūrė, kad Prancūzijos prezidentas Emmanulis Macronas netrukus atvyks į Nicą.

„Galiu patvirtinti, kad viskas leidžia mums manyti, jog Notre-Dame bazilikoje buvo įvykdytas teroro aktas", - rašė meras.

Prancūzijos kovos su terorizmu prokurorai praneša pradėję tyrimą dėl nužudymo. Pareigūnai neatmeta, kad tai buvo teroro aktas.

Policijos atstovė spaudai Florence Gavello teigė, kad padėtis dabar jau kontroliuojama, tačiau Prancūzijos vidaus reikalų ministerija vis dėlto paragino žmones vengti šios incidento vietos Nicos centre.

2016 metais Nicos mieste buvo surengtas vienas pražūtingiausių teroro išpuolių Prancūzijoje pastaraisiais metais. Tais metais Nicoje, minint Bastilijos paėmimo dieną, į minią žmonių rėžėsi sunkvežimis, vairuojamas tunisiečio. Išpuolio metu žuvo 86 žmonės.

Prancūzijoje, be kita ko, vos prieš kelias savaites buvo įvykdytas kitas išpuolis, kuris sukrėtė visą šalį. Užpuolikas mokytojui nupjovė galvą, nes jis per pamoką mokiniams parodė islamo pranašo Mahometo karikatūras. Išpuolio kaltininkas teigė norėjęs atkeršyti mokytojui už pranašą Mahometą.

Koks šiandienio išpuolio Nicoje motyvas, kol kas neaišku.

Italija smerkia išpuolį Nicoje

Italijos premjeras Giuseppė Contė pasmerkė „niekšišką išpuolį" Prancūzijos Nicos miesto bazilikoje, per kurį ketvirtadienio rytą žuvo trys žmonės.

„Bailus išpuolis nesudrebins bendro fronto, ginančio laisvės ir taikos vertybes. Mūsų įsitikinimai yra stipresni už fanatizmą, neapykantą ir terorą", - tviteryje rašė Italijos premjeras.

Išpuolis įvykdytas Notre-Dame bazilikoje Nicoje apie 9.00 val. ryto vietos laiku. Prancūzijos policijos šaltinio teigimu, per išpuolį užpuolikas peiliu nudūrė tris žmones, dar šešis žmones sužeidė.

Vietos policija netrukus po išpuolio sulaikė užpuoliką. Prancūzijos kovos su terorizmu prokurorai pradėjo tyrimą dėl terorizmo.

Po išpuolio Nicoje A. Merkel reiškia solidarumą su Prancūzija

Vokietija reiškia solidarumą su Prancūzija po brutalaus išpuolio Nicoje, kur peiliu ginkluotas vyras nužudė tris žmones, teigia kanclerė Angela Merkel.

„Esu giliai sukrėsta brutalių žmogžudysčių bažnyčioje Nicoje. Užjaučiu visus nužudytųjų ir sužeistųjų artimuosius. Vokietija palaiko Prancūziją šiuo sunkiu metu", - A. Merkel žodžius citavo jos atstovas Steffenas Seibertas.

Išpuolis įvykdytas Notre-Dame bazilikoje Nicoje apie 9.00 val. ryto vietos laiku. Prancūzijos policijos šaltinio teigimu, per išpuolį užpuolikas peiliu nudūrė tris žmones, dar šešis žmones sužeidė.

Vietos policija netrukus po išpuolio sulaikė užpuoliką. Prancūzijos kovos su terorizmu prokurorai pradėjo tyrimą dėl terorizmo.

Situaciją komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Audrius BUTKEVIČIUS:

Yra visa eilė tokio siautėjimo priežasčių. Pirmiausia - tai pati koronaviruso pandemija buvo taip negrabiai valdoma visoje Europoje ir buvo sukurta dirbtiniu būdu stresinė situacija, nepadedant žmonėms iš jos išeiti, todėl įvairūs nestabilios psichikos asmenys pradėjo į tai reaguoti savo agresija.

Antras dalykas - islamo pasaulis jaučia tam tikrą musulmoniškų valstybių telkimąsi. Natūralu, jog atsiranda vis daugiau jaunų žmonių, ieškančių savo vietos po saule, kurie nori prisidėti prie šito proceso, t.y. islamo invazijos į Europą.

Trečiasis dalykas - jau ne pirmus metus vykstantis įvairiausių islamistų antplūdis į Europą pagimdė, tegul ir nepakankamą, bet vis dėlto šiokį tokį europiečių pasipriešinimą. Šis pasipriešinimas pirmiausia pasijuto psichologiniu lygmeniu, iš kur atsirado ir tos prancūziško žurnalo karikatūros, kurios taip pat yra savotiška savigynos nuo islamo antplūdžio forma, tai europietiškas atsakas į islamo veržimąsi į baltojo žmogaus gyvenamąją erdvę. Natūralu, jog šis pasipriešinimas tai pat skatina aršius islamistus kovoti...

Ir, žinoma, šiuo požiūriu labai įdomus yra paties E.Makrono elgesys. Pastaruoju metu jis yra tapęs mažyčiu Marinos Le Pen klonu. Jis prezidentiniu lygmeniu pradėjo naudoti leksiką, kuri galėjo būti atleidžiama vadinamųjų marginalų grupei, susibūrusiai aplink Le Penų šeimynėlę, tačiau E.Makrono lūpose tai jau virsta Europos vėliava arba svarbiausiais jos šūkiais. Todėl natūralu, kad tokių agresijos aktų bus ir daugiau - tai yra tiesiog užprogramuota...Nicoje surengto išpuolio įtariamasis – 21-erių imigrantas iš Tuniso

Vyras, įtariamas trijų žmonių nužudymu Prancūzijos Nicos miesto bazilikoje, yra 21-erių tunisietis, į Europą atvykęs prieš kelias savaites, sakė tyrimui artimi šaltiniai.

Įtariamasis, identifikuotas kaip Brahimas Aouissaouis, rugsėjo pabaigoje atvyko į Italijos Lampedūzos salą, kur valdžios pareigūnai jam paskyrė karantiną, po kurio jis paleistas su nurodymais palikti Italijos teritoriją.

Šaltinių teigimu, jis į Prancūziją atvyko spalio pradžioje.

D. Trumpas pareiškė paramą Prancūzijai po mirtino išpuolio Nicoje

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė paramą Prancūzijai po mirtino ketvirtadienio išpuolio Nicoje.

„Mūsų širdys yra su Prancūzijos žmonėmis. Amerika šioje kovoje palaiko mūsų seniausią sąjungininkę. Šios radikalios islamo teroristų atakos turi nedelsiant liautis. Nė viena šalis, Prancūzija ar bet kuri kita, nebegali su jomis taikstytis!“ – tviteryje rašė D. Trumpas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net