Praėjus mėnesiui po sprogimo Beirute įsižiebė viltis griuvėsiuose rasti gyvųjųnuotraukos

2020 rugsėjo mėn. 04 d. 19:57:44 Perskaitė 591

Praėjus mėnesiui po galingo sprogimo Libano sostinėje Beirute, gelbėtojai po griuvėsiais ieško žmogaus, galimai išgyvenusio katastrofą. Plikomis rankomis, su kastuvais ir kranu penktadienį buvo šalinamos vieno sugriuvusio namo nuolaužos.

 

Libano iniciatyvos „Live Love Beirut“, remiančios gelbėjimo darbus, įkūrėjas agentūrai „dpa“ sakė, kad Čilės gelbėjimo komanda su savo įranga užfiksavo kvėpavimo signalus. Penktadienį buvo fiksuojami aštuoni tokie signalai per minutę, ketvirtadienį – dar 18, sakė Eddy‘is Bitaras.

„Aš asmeniškai, kaip Eddy‘is Bitaras, turiu abejonių, - kalbėjo jis. – Bet mes negalime nieko nedaryti, kai iš tokios patyrusios komandos gavome informacijos, kad yra kvėpavimo signalų“.

„Mes tikimės stebuklo“, - sakė kaimynystėje gyvenanti moteris, stebinti operaciją. Žurnalistai ir kiti stebėtojai buvo paprašyti išjungti savo mobiliuosius telefonus, kad nebūtų trikdoma Čilės gelbėtojų komandos vietos nustatymo įranga.

Gelbėjimo darbai prie sugriuvusio namo prasidėjo ketvirtadienį, kai Čilės gelbėtojai ir jų šuo aptiko ženklų, kad po griuvėsiais gali būti gyvų žmonių.

Buvęs trijų aukštų pastatas, kurio pirmajame aukšte buvo įsikūręs baras, yra tik už kelių šimtų metrų nuo sprogimo vietos uoste.

Per sprogimą rugpjūčio 4 dieną žuvo mažiausiai 190 žmonių, per 6 000 buvo sužeisti. Buvo sugriautas uostas ir aplinkinės gyvenamosios teritorijos. Libano sveikatos ministerijos duomenimis, septyni asmenys vis dar laikomi dingusiais be žinios.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net