Per užpuolimą šalia Paryžiaus vyrui nukirsta galvanuotraukos (28)

2020 spalio mėn. 17 d. 11:42:00 Perskaitė 1067

Asmuo, įtariamas penktadienį nužudęs prancūzų istorijos mokytoją, yra čečėnų kilmės 18-metis, gimęs Maskvoje, bet gyvenęs Prancūzijoje.

 

Išpuolis įvykdytas penktadienio vakarą šalia mokyklos Konflan Sent Honorine, Yvlino departamente. Išpuolio metu istorijos mokytojui nukirsta galva. Kaip pranešama, mokytojas neseniai per pamoką rodė mokiniams islamo pranašo Mahometo karikatūras.

Įtariamąjį pašovė policija, jis mirė.

Prancūzijos prezidentas: istorijos mokytojas tapo teroro išpuolio auka

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas teigia, kad penktadienį Paryžiaus priemiestyje įvykdytas brutalus istorijos mokytojo nužudymas yra islamistinis teroristinis išpuolis.

Praėjus kelioms valandoms po brutalaus išpuolio Prancūzijos prezidentas E. Macronas ir premjeras Jeanas Castexas apsilankė Konflan Sent Honorine, tuo metu vyriausybės pareigūnai susirinko į skubų susitikimą šiam išpuoliui aptarti.

„Šiandien buvo nužudytas vienas mūsų piliečių, nes jis mokė, nes jis mokė moksleivius saviraiškos laisvės“, – teigė E. Macronas.

„Istorijos mokytojo nužudymas yra išpuolis prieš saviraiškos laisvę ir Respublikos vertybes“, – tviteryje rašė Prancūzijos Nacionalinės Asamblėjos pirmininkas Richardas Ferrand’as.

Teigiama, kad išpuolį surengęs vyras prieš išpuolį šaukė „Allahu akbar“, bet oficialiai ši informacija nebuvo patvirtinta.

Po išpuolio sulaikyti keturi įtariamojo šeimos nariai, tarp kurių yra nepilnametis.

Penktadienį per užpuolimą šalia Paryžiaus vyrui nukirsta galva

Prancūzijos kovos su terorizmu prokurorai penktadienį pranešė pradėję tirti užpuolimą Paryžiaus priemiestyje, kurio metu vyrui nukirsta galva.

Ataka įvykdyta penktadienį apie 17.00 val. vietos laiku šalia mokyklos Konflan Sent Honorino priemiestyje. Policija gavo pranešimą, kad šalia mokyklos slampinėja įtartinas asmuo.

Į įvykio vietą atvykę policininkai rado negyvą vyrą, o už 200 metrų nuo incidento vietos išvydo įtariamąjį, ginkluotą panašiu į peilį ginklu. Užpuolikas grasino policininkams ir pareigūnai paleido šūvius į užpuoliką.

Įtariamasis buvo sunkiai sužalotas. Televizijos tinklas BFMTV praneša, kad įtariamas užpuolikas dėl patirtų sužalojimų mirė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net