Per šaudynes Utrechte žuvo trys žmonės, dar devyni sužeistinuotraukos (19)

2019 kovo mėn. 18 d. 19:15:00 Perskaitė 1539

Po šaudynių Utrechto mieste Nyderlandų policija skelbia ieškanti 37 metų amžiaus įtariamojo, gimusio Turkijoje.

 

Šaudynės, anot turkų žiniasklaidos, įvyko dėl šeimyninių priežasčių, praneša agentūra „Reuters“.

Šaulys šovė į savo giminaitę ir vėliau į žmones, puolusius jai padėti, pirmadienį pranešė valstybinė Turkijos naujienų agentūra „Anadolu“, remdamasi pabėgėlio giminaičiais.

Įtariamas šalys vis dar yra laisvėje. Policija paskelbė tame tramvajuje užfiksuoto įtariamo šaulio nuotrauką ir įvardijo jį kaip Gokmeną Tanisą.

Kaip pranešama, tyrėjai taip pat aptiko raudoną automobilį, kuriuo, jų manymu, įtariamasis paspruko iš įvykio vietos.

Per išpuolį Nyderlandų Utrechto mieste, mero duomenimis, žuvo trys žmonės. Dar devyni asmenys buvo sužeisti, trys jų - sunkiai.

Dėl to mieste buvo sustabdytas traukinių ir tramvajų eismas. Saugumo sumetimais, traukiniams neleidžiama įvažiuoti į centrinę Utrechto stotį. Mieste taip pat uždarytos mečetės, padidintas saugumas oro uostuose visoje šalyje.

Utrechto provincijoje grėsmės lygis laikinai padidintas iki aukščiausio, miesto gyventojams patariama niekur neiti iš namų.

Šūviai tramvajuje aidėjo 10.45 val. vietos laiku.

URM duomenimis, per ginkluotą išpuolį Utrechte Lietuvos piliečiai nenukentėjo

Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos (URM) duomenimis, per pirmadienį Nyderlandų Utrechto mieste įvykusį ginkluotą išpuolį Lietuvos piliečiai nenukentėjo.

Miesto tramvajų eismas šiuo metu sustabdytas. Utrechte esantiems piliečiams rekomenduojama išlikti budriems, vengti susibūrimų vietų ir vadovautis vietos valdžios rekomendacijomis.

URM primena, kad pirminė informacija konsulinės pagalbos klausimais Užsienio reikalų ministerijoje visą parą teikiama per WhatsApp programėlę: +370 6998 3537, telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu pilieciai@urm.lt. Iškilus klausimams taip pat rekomenduojama kreiptis į Lietuvos ambasadą Nyderlanduose: +31 70 385 5418, amb.nl@urm.lt.

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, tiesioginius ministerijos pranešimus esant krizinei situacijai užsienio šalyje.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net