Per Afganistano vyriausybės operaciją žuvo mažiausiai 11 civiliųnuotraukos

2019 rugpjūčio mėn. 14 d. 14:16:42 Perskaitė 416

Jungtinių Tautų atstovai trečiadienį pranešė, kad yra „didžiai susirūpinę“ dėl Afganistano vyriausybės remiamų saugumo pajėgų operacijos, kurios metu žuvo mažiausiai 11 civilių.

 

Jungtinių Tautų misijos Afganistane (UNAMA) atstovai organizacijos tviterio paskyroje rašė, kad smurtas prieš civilius Afganistane privalo kuo greičiau baigtis.

Afganistano pietryčių Paktijos provincijos tarybos narys Allahas Miras Khanas Bahramzojus patvirtino 13 civilių žūtis ir teigė, kad dauguma aukų – studentai, o vienas iš žuvusiųjų buvo mokyklos direktorius. Pranešta, kad visi jie žuvo per sekmadienį provincijoje surengtą vyriausybės pajėgų misiją. Saugumo pajėgos paieškos operaciją surengė per Id al Adchos šventę. Tai antra didžiausia musulmonų šventė, minima visame pasaulyje ir vadinama aukojimo švente, todėl regione civiliai buvo labiau pažeidžiami nei įprasta. Paieškos operacija tai viena iš vyriausybės taktikų kovoti su antivyriausybinėmis grupuotėmis.

Pasak misijos UNAMA ataskaitos, išspausdintos liepos pabaigoje, per pirmuosius 6 šių metu mėnesius, vyriausybės pajėgų veikla nulėmė daugiau civilių žūčių nei priešvyriausybinių grupuočių karininkai.

Afganistano saugumo pajėgos ir jų sąjungininkai nužudė 717 civilių, o kovotojai – 531. Iš viso per konfliktą žuvo 1 366 civiliai Afganistano gyventojai, tai 21 proc. mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai.

Tačiau bendras provyriausybinių pajėgų nužudytų ar sužeistų žmonių skaičius išaugo iki 1 397 ir tai yra 31 proc. daugiau nei pernai. Pagrindinė priežastis – paieškos operacijos ir oro smūgiai, skelbė UNAMA.

Civilių aukų, kurias sukėlė antivyriausybiniai elementai, tarp jų Talibanas ir „Islamo valstybė“, iš viso buvo 1 968 ir tai yra 43 proc. mažiau nei pernai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net