Norvegijoje nuslinko dar viena nuošliaužanuotraukos (10)

2021 sausio 06 12:00:18 Perskaitė 16172

Iki šiol nelaimės vietoje anksčiau rasti septynių žuvusių žmonių kūnai ir gyvas šuo, kuris teikia vilties.

 

„Tai mums didelis džiaugsmas, suteikiantis motyvacijos tolesniam sunkiam darbui", - sakė gelbėtojas Goeranas Syversenas.

Norvegijoje nuslinko dar viena nuošliauža (01.05)

Praėjus daugiau kaip šešioms dienoms po nuošliaužos Norvegijoje, antradienį čia vėl nuslinko žemių masės. Dėl to gelbėtojai antradienį buvo priversti laikinai nutraukti gyvųjų paiešką ir pasitraukti iš rizikos zonos.

Nė vienas gelbėtojas nuslinkus mažesnei nuošliaužai nenukentėjo, sakė operacijos vadovas Roy‘is Alkvistas. Tačiau tai esą primena, kokios rizikingos sąlygos yra nelaimės vietoje.

Didelė nuošliauža Aske Gjedrumo komunoje už 40 km nuo Oslo nuslinko ankstų gruodžio 30 dienos rytą. Be žinios dingo dešimt žmonių. Iki šiol rasti septynių žuvusiųjų kūnai. Trijų žmonių ieškoma toliau. Tarp dingusiųjų yra ir lietuvė.

Gelbėtojai ir toliau nepraranda vilties rasti gyvųjų. Pirmadienio vakarą jiems pavyko ištraukti gyvą šunį. Jo „būklė gera". „Tai mus džiugina ir suteikia motyvacijos toliau sunkiai dirbti", - sakė gelbėtojas Gøranas Syversenas.

Norvegijoje po nuošliaužos gelbėtojai vis dar tęsia trijų dingusių žmonių paiešką (01.04)

Norvegijoje pirmadienį gelbėtojai tęsė po praeitą trečiadienį įvykusios didžiulės nuošliaužos, nusinešusios mažiausiai septynių žmonių gyvybes, trijų vis dar dingusių žmonių.

„Tai vis dar yra gelbėjimo operacija", - sakė policijos operacijos vadovas Rogeris Pettersenas.
Nepaisant šalčio, gelbėtojai mano, kad vis dar įmanoma rasti nelaimę išgyvenusių žmonių, pridūrė jis.
Asko kaime, esančiame 25 km atstumu į šiaurės rytus nuo sostinės Oslo, trečiadienio paryčiais nuslinko purvo nuošliauža ir įgriuvo žemė. Mažiausiai 10 žmonių buvo sužeisti po to, kai nuošliauža sugriovė devynis namus. Daugiau nei 1 000 žmonių buvo evakuoti iš nelaimės vietos.

Medikų komandos vadovas Halvardas Stave'as tikino, kad dingę žmonės galėjo išgyventi oro kišenėse, kurios atsirado sugriuvusiuose pastatuose, todėl „jos turi būti apieškotos prieš nutraukiant paieškos operaciją".

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net