Nelegalų mylėtoja pasiteisino juokingainuotraukos (7)

2019 liepos mėn. 02 d. 10:46:47 Perskaitė 1284

Nelegalius migrantus gabenusio nevyriausybinės organizacijos „Sea Watch“ laivo kapitonė Karola Raketė (Carola Rackete) vakar pasakojo nepaklususi draudimui švartuotis Italijos uoste tik todėl, kad baiminosi laivu plaukusių žmonių savižudybės... Juokingiausia, kad nelegalus jos laivas rado prie pat vizualiai matomo Afrikos kranto, tačiau vis tiek nusprendė juos gabenti į Italiją.

 

Sekmadienį Italijoje išspausdintame interviu K.Raketė puolė teisintis - neteisėtų veiksmų ji ėmėsi tik todėl, kad kai kurie migrantai po dviejų savaičių betikslio plaukiojimo pirmyn ir atgal esą jau buvo pradėję save žaloti ir kapitonė nenorėjusi, kad tai privestų prie savižudybės. Dauguma migrantų laive nemoka plaukti, tad jiems nebūtų sunku šokti nuo borto ir pasiskandinti, pasakojo itin gailestinga moteriškė, kuri taip ir negalėjo rišliai paaiškinti, kam apskritai reikėjo gaudyti prie Afrikos kranto plūduriavusius migrantus, jeigu jų nebuvo kur dėti? Kodėl jie nebuvo nugabenti atgal į krantą?

Daugiau kaip dvi savaites praleidęs jūroje su birželio 12 d. prie Libijos krantų „išgelbėtais“ migrantais, K.Raketės laivas, neturėdamas leidimo įplaukti į Italijos teritorinius vandenis ir išlaipinti jų į krantą, naktį į šeštadienį įplaukė į Lampedūzos uostą ir, švartuodamasis prie pirso, kliudė patrulinį katerį. Žmonės per incidentą nenukentėjo. 40 migrantų išlaipinti į krantą. Juos dabar turės priimti Prancūzija, Suomija, Vokietija, Liuksemburgas ir Portugalija.

Geros širdies vokietė K.Raketė atsiprašė patrulinio katerio, į kurį „Sea-Watch 3“ laivas trenkėsi prie krantinės, įgulos... Ji, žinoma, iškart atmetė Italijos vidaus reikalų ministro Matėjo Salvinio (Matteo Salvini) kaltinimą, kad mėgino atakuoti patrulinį laivą. K.Raketė sakė nenorėjusi patruliniam laivui sukelti jokio pavojaus, ji esą tiesiog neteisingai apskaičiavo policijos laivo poziciją ir rėžėsi į jį. Kapitonė teigė, kad jos sprendimai buvo paremti ne žiaurumu ar priešiškumu, ji darė viską, kad „išsekusius ir viltį praradusius“ žmones saugiai nugabentų į krantą.

M.Salvinis „gerąją ponią“ pavadino pirate ir nusikaltėle. Dabar jai paskirtas namų areštas, kapitonė bus teisiama.

Organizacijos „Sea Watch“ atstovė spaudai Haidi Sadik BBC sakė, kad migrantams Lampedūzoje suteikta reikiama pagalba. Ji pasakojo, kad K.Raketė neva laikėsi ir jūrų, ir tarptautinės humanitarinės teisės. Mat kai jūroje yra gelbėjami žmonės, kapitonas turi juos pristatyti į artimiausią saugų uostą. Tačiau artimiausias uostas buvo anaitpol ne Lampedūza - jis buvo matomas plika akimi iš tos vietos, kurioje migrantyai ir buvo „išgelbėti“... H.Sadik teigė, kad į Italijos teritorinius vandenis kapitonė įplaukė ne tam, kad įgyvendintų politinį žingsnį, bet tam, kad „atliktų pareigą“ ir laivo keleivius pristatytų į saugią vietą. Taigi, dabar pareigingajai moteriškei gresia iki 10 metų kalėjimo.





"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net