Mirė Turkmėnijos prezidentas?nuotraukos (8)

2019 liepos mėn. 22 d. 12:50:34 Perskaitė 2590

Turkmėnijos prezidentas Gurbangulas Berdymuchameodvas, apie kurio mirtį pranešė neoficialūs šaltiniai, visuomenei nesirodė mažiausiai 10 dienų – nuo liepos 5 iki 15 d., rašoma „Turkmėnistano kronikose“.

 

Pabrėžiama, kad tik liepos 15-ąją valstybinė televizija informavo, jog šalies vadovas nusprendė pasiilsėti ir iškart parodė reportažą apie tai, kaip jis rašo knygą ir leidžia laiką su šeima. Nuo tada jokia informacija apie šalies vadovą nebeteikiama.

Nepaisant to, valstybinė žiniasklaida kiekvieną prezidento nebuvimo dieną paskelbdavo jo palinkėjimus tautai. Taip liepos 21-ąją pasirodė G.Berdymuchamedovo sveikinimas šalies medikams. Liepos 20-ąją buvo pranešta, kad Turkmėnijos prezidentas kreipėsi į tarptautinės konferencijos „Sveikata 2019-a“ dalyvius.

Kiek anksčiau Eurazijos problemų stebėjimo centro vadovas Aslanas Rubajevas, remdamasis neįvardintu šaltiniu Ašchabvade, pareiškė, kad dabartinis turkmėnų tautos lyderis mirė. „Kai buvo paklausta – ar informacija tiksli, buvo patikslinta – yra pažįstami, kurie dirba spec. tarnybose. Jie teigia, kad tai yra tiesa ir prezidentas numirė tik pradėjęs atostogauti“, - atsakymą pateikė A.Rubajevas.

„YouTube“ kanalas „Laisvas Turkmėnistanas“, remdamasis korespondentais Ašchabade, praneša, kad prezidentas mirė liepos 20-ąją. Mirties priežastis – inkstų nepakankamumas.

Gurbangulas Berdymuchameodvas Turkmėnijos prezidentu tapo 2006-ais. Jis, kaip ir ankstesni šalies vadovai, turėjo keistų pomėgių – mokė generolus šaudyti ir mėtyti peilius, grojo gitara ir pianinu, dalyvaudavo jojimo varžybose, „driftino“ ir net repavo.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net