Malaizija: pastebėti objektai naujoje paieškų teritorijoje

2014 kovo mėn. 28 d. 13:43:03 Perskaitė 608

Australijos pareigūnai pranešė, kad žvalgybinio lėktuvo įgula pastebėjo objektus naujoje paieškų teritorijoje Indijos vandenyne, kur tarptautinė komanda vykdo dingusio "Malaysia Airlines" lėktuvo paieškų operacijas, skelbia "Reuters".

Australijos jūrų saugumo valdyba (AMSA) teigė laukianti, kada Naujosios Zelandijos karališkosios oro pajėgos atsiųs nuotraukas.

Pastebėtus objektus turi patvirtinti laivas, kuris teritorijoje nepasirodys iki šeštadienio, "Twitter" paskyroje rašė AMSA.

Dingusio Malaizijos lėktuvo ieškoma kitoje Indijos vandenyno dalyje

Nustačius naują "tikėtiną informaciją" dingusio "Malaysia Airlines" lėktuvo paieškų operacijos nukreiptos į kitą Indijos vandenyno dalį, skelbia BBC.

Australijos jūrų saugumo valdyba informavo, kad paieškos sutelkiamos teritorijoje, esančioje už 1 tūkst. 100 kvadratinių kilometrų į šiaurės rytus nuo ankstesnės zonos.

Toks sprendimas priimtas išsamiau išanalizavus radarų duomenis, kurie parodė, kad lėktuvas skrido greičiau nei manyta. Tai reiškia, kad lėktuvas sunaudojo daugiau degalų.

MH370 reisu iš Kvala Lumpūro į Pekiną skridęs lėktuvas su 239 žmonėmis iš oro kontrolės dispečerių radarų dingo kovo 8 dieną.

Malaizijos pareigūnai, remdamiesi palydovų informacija, padarė išvadą, kad orlaivio kelionė baigėsi pietinėje Indijos vandenyno dalyje. Kol kas vandenyne nepavyko aptikti jokių lėktuvo nuolaužų.

Iki penktadienio ryto paieškų operacijos buvo vykdomos teritorijoje už 2 tūkst. 500 kilometrų į pietvakarius nuo Australijos Perto miesto. Tačiau Australijos jūrų saugumo valdybos reagavimo į nepaprastąsias situacijas dalinio generalinis direktorius Džonas Jangas (John Young) teigė, kad komandos buvo nukreiptos į kitą teritoriją.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net