Lenkijoje, kalakutų fermoje, užregistruotas naujas paukščių gripo protrūkisnuotraukos

2020 sausio mėn. 13 d. 12:19:08 Perskaitė 1074

Kaimyninės Lenkijos atsakingai institucijai pranešus apie praėjusį savaitgalį užregistruotą naują, 10-ą paukščių gripo protrūkį, Lietuvos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) sugriežtino kontrolės priemones iš Lenkijos paskelbtų apribojimo zonų įvežamiems inkubaciniams kiaušiniams, paukščiams ir paukštienos gaminiams, paukščių mėšlui.

 

Nors didelio patogeniškumo paukščių gripas nustatytas už kelių šimtų kilometrų nuo Lietuvos sienos ir dar nėra prasidėjusi aktyvi pavasarinė laukinių vandens paukščių migracija, VMVT primygtinai prašo laikyti naminius paukščius uždarytus, kurį laiką neišleisti jų į lauką. VMVT primena, kad, tik laikantis veterinarijos specialistų nurodymų ir rekomendacijų, įmanoma išvengti žymių ekonominių nuostolių ne tik savo ūkiui, bet ir visam šalies paukštininkystės sektoriui.

VMVT vykdo sustiprintą laukinių paukščių stebėseną, atlieka tyrimus paukščių gripui nustatyti. Praėjusią savaitę Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute buvo ištirti 3 nugaišusių gulbių ir 1 anties mėginiai. Ligos virusas nepasitvirtino nė vienu atveju.

Kaip pranešta, Lenkijos Myslibožo apskrityje (Vakarų Pamario vaivadija), netoli Vokietijos sienos, užregistruotas didelio patogeniškumo (H5N8) paukščių gripo protrūkis kalakutų fermoje, kurioje buvo laikomi 22 629 jauni kalakučiukai (14 savaičių).

Pradėjus paukščiams masiškai gaišti (nugaišo apie 600), buvo atrinkti mėginiai ištirti dėl paukščių gripo. Ištyrus Lenkijos veterinarijos tyrimų institute, ligos diagnozė pasitvirtino. Lenkijos atsakingi darbuotojai ėmėsi privalomų saugos ir prevencijos priemonių – visi kalakučiukai nugaišinti ir saugiai sunaikinti, aplink kalakutų auginimo ūkį nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos. Nei gyvi paukščiai, nei kalakutiena iš šio ūkio nebuvo tiekiama rinkai. Specialistai atlieka tyrimus, aiškinasi, kokiu keliu virusas galėjo patekti į ūkį, nes šis protrūkis nesusijęs su prieš tai nustatytais. Tiriamos įvairios versijos, neatmetama, kad virusas buvo perneštas laukinių vandens paukščių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net