Karščiai žudo vaikus

2014 birželio mėn. 12 d. 08:06:59 Perskaitė 887

Lenkijos Silezijos vaivadijoje viena trimetė mergaitė užvakar mirė nuo perkaitimo, kai tėvas paliko ją saulės atokaitoje stovinčiame automobilyje, pranešė pareigūnai ir žiniasklaida. Tą pačią dieną šalyje buvo užfiksuoti dar du panašūs incidentai, tačiau tragiškos baigties per juos pavyko išvengti.

Rybniko mieste tėvas, turėjęs nuvežti dukrą į vaikų darželį, veikiausiai ją užmiršo ir paliko automobilyje, pastatytame netoli savo darbovietės. Karštą dieną automobilyje aštuonias valandas išbuvusi mažylė mirė.

„Kai atėjo po aštuonių valandų ir pamatė dukrelę automobilyje, (tėvas) mėgino ją gaivinti, - sakė vietos policijos atstovė Aleksandra Novara. - Deja, mergaitė jau buvo mirusi.“ Policijos atstovė pridūrė, kad dėl patirto sukrėtimo mergaitės tėvas buvo išvežtas į ligoninę, tyrėjai kol kas negalėjo jo apklausti.

Panašus incidentas užvakar taip pat nutiko Krokuvoje. Iš Baltarusijos atvykę sutuoktiniai išėjo apsipirkti, palikę trimetį sūnų automobilyje, stovinčiame saulėkaitoje truputį pravertu langu, kai oro temperatūra siekė apie 30 laipsnių. Maždaug po valandos apie automobilyje paliktą vaiką policijai pranešė vienas vietos gyventojas. Mažylio veidas buvo paraudęs; jis garsiai verkė ir šaukė.

Per plauką tragedijos taip pat išvengta šiaurės rytiniame Balstogės mieste, kur motina įkaitusiame automobilyje paliko aštuonmetį sūnų. Praeiviams pastebėjus vaiką ir pranešus policijai, atvykę pareigūnai išdaužė automobilio langą, o mažamečiui buvo suteikta medicinos pagalba.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net