Jūroje aptikta 20 mln. JAV dolerių vertės metamfetaminonuotraukos (1)

2019 spalio mėn. 20 d. 16:31:04 Perskaitė 2166

Mianmaro žvejai šią savaitę jūroje aptiko plaukiojančius maišus su kristaliniu metamfetaminu, kurį iš pradžių palaikė dezodorantu. Sužvejoti narkotikai, skaičiuojama, juodojoje rinkoje galėtų būti verti daugiau nei 20 mln. JAV dolerių. Mianmaras laikomas bene didžiausiu metamfetamino gamintoju visame pasaulyje.

 

Atsitiktinis laimikis plūduriavo Andamanų jūroje, ties Ajejarvadžio regiono pakrante. Žvejai iš jūros trečiadienį ištraukė iš viso 23 narkotikų pilnus maišus.

Kiekvienas maišas buvo prikimštas mažesnių plastikinių pakuočių su kiniškos žaliosios arbatos etiketėmis. Pietryčių Azijos nusikaltėliai dažnai metamfetaminą į Japoniją, Pietų Korėją ir Australiją gabena užmaskuotą kaip žaliąją arbatą.

Išvydę kristalų pavidalo medžiagą, vietiniai gyventojai suglumo ir ją palaikė alūno druska, kuri šalyje dažnai naudojama kaip natūralus kūno dezodorantas. Kai kurie gyventojai paslaptingąją medžiagą ėmė smilkyti ir vos nenualpo.

Ketvirtadienį iškviesti policijos pareigūnai iššukavo paplūdimį ir rado dar du maišus su tuo pačiu narkotiku. Iš viso aptikta net 691 kg narkotinės medžiagos, kuri galėtų būti verta apie 20,2 mln. JAV dolerių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net