Izraelis surengė antskrydį Sirijojenuotraukos (6)

2020 lapkričio mėn. 18 d. 08:26:35 Perskaitė 514

Izraelio pajėgos naktį į trečiadienį bombardavo taikinius Sirijoje. Per antskrydžius, Sirijos naujienų agentūros „Sana" duomenimis, žuvo trys kareiviai.


Atakos surengtos prieš „Al Quds" brigadas ir Sirijos dalinius, sakoma Izraelio kariuomenės pranešime. Tai buvo Izraelio atsakas į prieš tai Izraelio pasienio pusėje padėtus sprogmenis. Juos esą padėjo Irano pajėgų vadovaujamas sirų dalinys.

Per ataką Sirijoje bombarduotos saugyklos, vadavietės ir kariniai objektai, taip pat Sirijos raketų žemė-oras baterijos. Pasienyje rasti sprogmenys, anot Izraelio, yra „dar vienas įrodymas, kad Iranas veikia Sirijoje". Izraelis laiko Siriją atsakinga už visas atakas iš jos teritorijos. „Izraelio kariuomenė lieka padidintoje parengtyje ir pasirengusi įvairiems scenarijams", - sakoma Izraelio pareiškime.

Izraelis vis bombarduoja taikinius Sirijoje, tačiau tik retai tai oficialiai komentuoja. Atakos dažniausiai nukreiptos prieš pajėgas ir objektus, siejamus su šiitišku Iranu. Teheranas laiko Izraelį mirtinu savo priešu ir kartu Sirijos pilietiniame kare yra artimas Basharo al Assado sąjungininkas. Izraelis nori sutrukdyti Iranui čia plėsti savi įtaką.

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net