Homoseksualų centrą suvarpė kulkos

2009 rugpjūčio 03 15:13:01 Perskaitė 1920

Daugelyje pasaulio šalių savo gyvenimo būdą reklamuojantys gėjai ir lesbietės dažniausiai sukelia itin aršų visuomenės pasipiktinimą. Tačiau nė vienas pasaulyje vykęs protestas prieš seksualines mažumas nėra baigęsis kruvina drama, kokia savaitgalį įvyko pakantumu mažumoms iki šiol garsėjusioje Izraelio sostinėje Tel Avive.

Nesirinko aukų

Šeštadienį vėlai vakare, apie 10.40 val. vietos laiku, Tel Avivo gėjų ir lesbiečių bendruomenės centre pasirodęs kaukėtas juodai apsirengęs užpuolikas į čia susirinkusius homoseksualus paleido automato seriją. Pasak liudininkų, užpuolikas šaudė į visas puses nesirinkdamas aukų. Vėliau jis pėsčiomis pasišalino iš įvykio vietos.

Per išpuolį žuvo 2 žmonės, 11 sužeista. Tel Avivo policijos atstovai patvirtino, kad per išpuolį žuvo 17 m. Liza Tarbiši (Liz Tarbishi) ir 26 m. Janivas Katzas (Yaniv Katz). Anot paramedikų, abi aukos žuvo įvykio vietoje.

Iš 11 sužeistųjų du patyrė rimtus, dar trys vidutinio sunkumo sužalojimus. Daugiausiai tą vakarą prie centro rinkosi jauni homoseksualai, tarp jų buvo nemažai paauglių.

Ieško užpuoliko

Policija vakar visą dieną ieškojo užpuoliko. Paiešką atliko šimtai policijos pareigūnų, buvo kruopščiai tikrinami aplinkiniai namai ir gatvės, tačiau užpuolikui pavyko pasislėpti.

Netrukus po incidento policija nurodė laikinai uždaryti visus Tel Avivo gėjų klubus, esą jie gali tapti potencialiais taikiniais.

“Pareigūnai tiria įkalčius ir daro viską, kad rastų žudiką, - įvykio vietoje sakė policijos inspektorius Davidas Kohenas (David Cohen). - Šiuo metu mes tik pradedame tirti nusikaltimą ir tęsiame žudiko paieškas. Kol kas nežinome šio nusikaltimo motyvų, nes bendruomenės centras nėra sulaukęs kokių nors konkrečių grasinimų”.

Nors homoseksualų atstovai pabrėžė, esą tai akivaizdus homofobinis išpuolis prieš jų bendruomenę, policija šį nusikaltimą kol kas traktuoja kaip kriminalinį. Kartu policijos atstovai atkreipė dėmesį, kad jie nesieja šio išpuolio su palestiniečių kovotojais.

Kaltina religines bendruomenes

Homoseksualų atstovai pareiškė, kad tai žiaurus išpuolis prieš seksualines mažumas ir visą šalies visuomenę. Pasak jų, incidento vietoje daugiausiai rinkosi jaunuoliai, kuriems homoseksualų bendruomenės centre buvo teikiama privati pagalba.

“Jie į šį centrą atvykdavo iš visos šalies, iki šiol tai jiems buvo saugi vieta. Tai nebuvo klubas ar baras”, - tvirtino Izraelio homoseksualų lyderis Janivas Vaismanas (Yaniv Weismanas) ir pabrėžė, kad nuo šiol seksualinės mažumos Tel Avive jausis nesaugiai.

“Mūsų bendruomenė čia labai stipri, o asmenys valdžioje pirmieji mums pateiks visus atsakymus”, - žadėjo J.Vaismanas.

Homoseksualai netiesiogiai išpuolio organizavimu apkaltino vietos religines bendruomenes ir tvirtino iš jų nuolatos sulaukiantys įvairių grasinimų.

Pasak homoseksualų atstovų, įvairių ortodoksinių religinių grupių nariai ant gėjų bendruomenės centro sienų kelis kartus buvo nupiešę svastikas.

Info

Gėjai ir lesbietės Izraelyje mėgaujasi neribota laisve. Homoseksualai kariai nekliudomai tarnauja šalies armijoje, patys populiariausi šalies muzikantai ir aktoriai viešai prisipažįsta esantys netradicinės orientacijos.

Tel Avivas ik šiol laikomas vienu iš tolerantiškiausių miestų pasaulyje, čia vyksta kasmetiniai gėjų festivaliai ir eitynės, mieste daug kur galima pamatyti plevėsuojančias vaivorykštės spalvų vėliavas.

Aršiausiai prieš homoseksualus šalyje kovoja žydų ortodoksai. Labiausiai seksualinėms mažumoms priešinamasi Jeruzalėje, joje, skirtingai nei Tel Avive, gėjų ir lesbiečių bendruomenė nėra pripažįstama.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net