Galingas žemės drebėjimas Albanijoje pasiglemžė bene 50 gyvybiųnuotraukos

2019 lapkričio mėn. 29 d. 16:21:39 Perskaitė 1232

Albanijoje žemės drebėjimo aukų skaičius, naujais duomenimis, siekia 49. Tūkstančiai žmonių buvo priversti palikti namus. Galingas anksčiau šią savaitę įvykęs 6,4 balo stiprumo žemės drebėjimas pražudė ištisas šeimas, sugriovė daug namų ir kitų pastatų.

 

Antradienį prieš auštant Albaniją supurtęs žemės drebėjimas buvo stipriausias per kelis dešimtmečius šiai šaliai smogęs drebėjimas. Dauguma žmonių dar miegojo, dėl to griuvėsiuose įstrigo dešimtys žmonių.

Premjeras Edis Rama teigė, kad ši tragedija „palietė ir sužeidė mus visus“. Premjerui užsiminus, kad nelaimės metu žuvo artima jo sūnaus draugė, medicinos studentė, kuri rasta griuvėsiuose su savo broliu ir tėvais, jo balsas įsitempė.

45 žmonės buvo išgelbėti iš griuvėsių. Albanijos gelbėtojų komandoms padeda ekspertai iš Europos su šunimis, kameromis ir kita reikalinga įranga.

Duresio mieste ir Tumanėje beveik 2 000 žmonių perkelti į viešbučius ar kitus pastatus, nes jų namai buvo stipriai suniokoti arba tapo nesaugūs po daugybės pakartotinių požeminių smūgių.

Sveikatos apsaugos ministrės Ogertos Manastirliu teigimu, žemės drebėjimo metu sužalota dar apie 2 000 žmonių. Labiausiai nuo žemės drebėjimo nukentėjo Duresis, esantis už 33 km į vakarus nuo sostinės Tiranos, ir Tumanė. Paieškos operacijos Tumanėje užbaigtos trečiadienį.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net