Filipinuose po galingo taifūno vykdomos dingusiųjų paieškosnuotraukos (1)

2020 lapkričio mėn. 13 d. 17:00:00 Perskaitė 498

Filipinų policija ir kariškiai penktadienį tęsė dingusiųjų paieškas šalyje praūžus bent 42 gyvybes pasiglemžusiam galingam taifūnui „Vamco“, skelbia „Reuters“.

 

„Vamco“, jau 21-asis ir vienas mirtingiausių šiemet šaliai smogusių ciklonų, pagrindinę Filipinų Lusono salą pasiekė trečiadienį. Vos praėjusį mėnesį salyną nusiaubė galingiausias šių metų taifūnas „Goni“, jo sukelti potvyniai ir nuošliaužos pražudė 25 žmones.

„Vamco“ sukeltų potvynių vanduo apsėmė dešimtis tūkstančių namų. Smarkiai paveiktame Marikinos mieste galiausiai pažemėjus vandens lygiui, išniro nuolaužomis ir purvu padengti gyvenamieji namai.

„Visi čia esantys namai buvo panirę po purvu ir vandeniu“, – „Reuters“ sakė vietos gyventojas Mike'as Rusio, semdamas purvo pilnus kibirus iš savo dviejų aukštų namo.

Į paveiktas vietoves buvo atgabenta sunkiasvorės technikos, kad būtų galima patraukti kelius blokuojančius baldus, nuolaužas ir automobilius.

Policijos duomenimis, stichija pareikalavo bent 42 žmonių gyvybių, 43 žmonės buvo sužeisti, o dar 20 laikomi dingusiais. Šalies nelaimių valdymo agentūra sakė, kad evakuacijos centruose šiuo metu yra beveik 75 tūkst. žmonių.

Šalyje praūžus „Vamco“, Filipinus iki šių metų pabaigos turėtų pasiekti dar trys taifūnai. Salyną, kurį sudaro daugiau nei 7,6 tūkst. salų, per metus pasiekia apie 20 tropinių audrų.

„Vamco“ šiuo metu artinasi prie Vietnamo, kuriame nuo spalio pradžios potvyniai ir nuošliaužos pasiglemžė bent 160 gyvybių. Stichija šalies pakrantę turėtų pasiekti sekmadienį.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net