Atsinaujinę protestai Irake toliau glemžiasi gyvybesnuotraukos (1)

2019 spalio mėn. 25 d. 21:45:02 Perskaitė 2457

Irako sostinėje Bagdade penktadienį per atsinaujinusius protestus žuvo mažiausiai du demonstrantai, skelbia Irako Žmogaus teisių komisija.

 

Komisijos nario Ali Bayati'io teigimu, viena iš aukų – senas vyras, kuris mirė patyręs kvėpavimo sunkumų. Dar beveik 100 demonstrantų buvo sužeisti.

Siekdamos išvaikyti Bagdade susirinkusius protestuotojus, saugumo pajėgos penktadienį naudojo ašarines dujas, gumines ir tikras kulkas bei vandens patrankas.

Irake po kelių savaičių pertraukos atsinaujino antivyriausybiniai protestai.

Iraką dar spalio pradžioje drebino demonstracijos prieš korupciją ir didelį nedarbą, o vėliau peraugo į raginimus pertvarkyti šalies politinę sistemą. Irako saugumo pajėgoms ėmusis griežtų priemonių prieš protestuotojus ir panaudojus perteklinę jėgą, demonstrantai aprimo, bet planavo šį penktadienį atnaujinti protestus.

Spalio 1 d. Irake prasiveržę protestai buvo beprecedenčiai šių dienų Irako istorijoje dėl savo spontaniškumo ir dėl brutalaus smurto prieš protestuotojus. Per tuos protestus žuvo 149 protestuotojai ir aštuoni saugumo pajėgų nariai. Dar daugiau kaip 3 000 žmonių sužaloti.

Pietų Irake nušauti keturi protestuotojai

Irake penktadienį atsinaujinus antivyriausybiniams protestams, pietiniame Nasirijos mieste keturi protestuotojai buvo nušauti, naujienų agentūrai AFP sakė medikai ir policija. Tai yra pirmasis užfiksuotas kovinių kulkų panaudojimo atvejis po protestų atsinaujinimo.

Nasirijos miesto gatves užplūdus tūkstančiams protestuotojų, dar 18 buvo sužeista. Irako žmogaus teisių komisijos teigimų, anksčiau penktadienį Bagdade žuvę du protestuotojai veikiausiai gyvybės neteko veikiausiai dėl ašarinių dujų granatos smūgio į galvą ar veidą.

Irake nušauti penki protestuotojai, mėginę užimti sukarintos grupuotės būstinę

Pietiniame Irake penktadienį buvo nušauti penki protestuotojai, Amaraho mieste mėginę užimti sukarintos grupuotės būstinę.

Protestuotojai padegė šį „Asaib Ahl al-Haq“ grupuotės – galingų sukarintų „Hashed al-Shaabi“ pajėgų atšakos – biurą.

Irake per atsinaujinusius protestus jau žuvo 21 žmogus

Penktadienį Irako sostinę ir pietinę šalies dalį sukrėtus atsinaujinusiems protestams, jau žuvo mažiausiai 21 protestuotojas.

Aštuoni iš jų žuvo Bagdade, pranešė Irako žmogaus teisių komisijos atstovai. Jie informavo, jog žūtis sukėlė šautinės žaizdos ir sužeidimai panaudojus ašarines dujas.

Medikai ir policijos šaltiniai AFP reporteriams sakė, kad pusė protestuotojų žuvo mėgindami užimti sukarintos grupuotės „Asaib Ahl al-Haq“ būstines, įsikūrusias dviejuose pietiniuose šalies miestuose.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net