Ukrainiečius patikino, kad energetinės krizės nebusnuotraukos (52)

2021 spalio 16 21:42:08 Perskaitė 904

Šalies Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksejus Danilovas pareiškė, kad galimos energetinės krizės šalyje klausimas skubos tvarka bus svarstomas tik force major atveju. Tokią informaciją paskelbė „RIA Novosti".


„Kalbant apie dujų atsargas, tai mes esame tokioje pat situacijoje, kuri buvo ir 2014, ir 2015, ir 2016 bei 2017 metais. Saugyklose prieš šildymo sezono pradžią daugiau dujų buvo tik 2020-ais. Šiandien turime 18,7 mlrd. kubinių metrų dujų. Įvertinus tai, šiuo metu aš jokių veiksmų nesiimčiau", - pareiškė politikas.

Kiek anksčiau „Naftogaz Ukrainy" vadovas Jurijus Vitrenko prisipažino, kad įmonė svarsto įvarius galimus šiųmetinio šildymo sezono scenarijus. „Modeliuojame skirtingas situacijas: kiek dujų yra požeminėje saugykloje, kada jas būtų galima iškelti, o kada kėlimo kiekį reikėtų riboti; kiek dujų išgauname, kokie ribojimai taikomi, kiek dujų galima pasiimti tiesiai iš vamzdžio, kiek jų tieks ir t.t. Planuojame, kad dirbti šį šildymo sezoną, kad visi mūsų klientų poreikiai būtų patenkinti", - teigė jis.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net