Turkija kaltinama pasienyje atgal į Iraną išstumianti migrantus iš Afganistanonuotraukos (15)

2021 spalio 15 16:50:00 Perskaitė 298

Žmogaus teisių aktyvistai kaltina Turkijos pasieniečius, kad šie pasienyje neteisėtai ir jėga atgal į Iraną išstumia pabėgėlius ir migrantus iš Afganistano. Turkų kariai migrantus net „brutaliai kankina“, sakoma nevyriausybinės organizacijos „Human Rights Watch“, kuri remiasi liudininkais,  ataskaitoje.

 

Keliems afganistaniečiams esą buvo sulaužyti kaulai, iš kitų atimti daiktai.

Migrantų išstūmimai, vadinamieji  „pushbacks“, prieš tai neįvertinus, pavyzdžiui, jų prieglobsčio prašymo, remiantis tarptautine teise, yra neleistini. Tačiau jų pastaraisiais metais dėl migrantų antplūdžio ir su tuo susijusių problemų padaugėjo. Tokių pranešimų jau gauta ir iš Kroatijos, Vengrijos, Lenkijos, Graikijos, Austrijos. Dėl to „Human Rights Watch“, be kita ko, ES šalis ragina nebelaikyti Turkijos saugia trečiąja šalimi migrantams.

Turkijoje be 3,7 mln. pabėgusių sirų jau dabar gyvena šimtai tūkstančių afganistaniečių bei daugybė migrantų iš kitų šalių, pavyzdžiui, Irako, Pakistano, Bangladešo ir Afrikos valstybių. Dėl to Turkijoje jau vyksta protestai prieš didelius migrantų srautus šalyje.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas keliskart pareiškė, jog nėra pasirengę priimti daugiau pabėgėlių ir migrantų. Turkija nėra „Europos pabėgėlių stovykla“, - sakė jis. „Human Rights Watch“ kaltinimų vyriausybė kol kas nekomentavo.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net