Turkai turistų tikisi sulaukti jau birželįnuotraukos

2020 gegužės mėn. 19 d. 17:19:35 Perskaitė 2151

Turkija tikisi jau birželio viduryje sulaukti turistų iš užsienio. Pasak  šalies Kultūros ir turizmo ministro Mechmeto Nuri Ersojaus (Mehmet  Ersoy), pirmieji galėtų atvykti Kinijos, Pietų Korėjos ir kitų Azijos šalių piliečiai.

 

„Planuojama, kad nuo birželio vidurio į Turkiją galės atvykti tam tikrų  valstybių piliečiai. Greičiausiai tai bus Kinijos, Pietų Korėjos ir  kitų, šio regiono šalių, gyventojai. Manau, kad tuo pat metu bus  atnaujintas ir tarptautinis oro susisiekimas su kitais pasaulio  kraštais“, - sakė ministras, duodamas interviu kanalui NTV.

Kalbėdamas apie vidaus turizmą, jis pareiškė, kad pastarasis galėtų būti  atnaujintas jau gegužės 28 d., kuomet pasibaigs musulmonams šventas Ramadano mėnuo.

„Jeigu koronaviruso plitimas bus sustabdytas, o visuomenė laikysis  sanitarinio saugumo priemonių, vidiniai skrydžiai gali būti atnaujinti  jau gegužės pabaigoje. Mes neuždarėme viešbučių. Jie patys nedirbo, nes  nutrūko oro susisiekimas ir buvo įvesta įvairių, su pandemija susijusių,  ribojimų,“ – situaciją šalyje patikslino M.N.Ersojus.

Pasak jo, šalies vadovybė parengė aiškią viešbučių atitikimo sanitarinių  higienos reikalavimų sertifikavimo programą. „Tai – pirmasis toks įvykis  pasaulyje. ES šalys, sekdamos mūsų pavyzdžiu, tokiu pat veiksmų imasi  pas save“, - pasidžiaugė ministras.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net