„The Wall Street Journal“: Kim Čen Namas buvo CŽV informatoriusnuotraukos

2019 birželio mėn. 11 d. 12:57:23 Perskaitė 304

Netikras Šiaurės Korėjos vadovo Kim Čen Uno (Kim Jong-un) brolis Kim Čen Namas (Kim Jong-nam), kuris 2017 metais buvo nužudytas Malaizijoje, buvo Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) informatorius, antradienį skelbė laikraštis „The Wall Street Journal“.

 

Laikraštis, remdamasis „asmens, turinčio žinių šiuo klausimu, duomenimis“, skelbė, kad Kim Čen Namas buvo kelis kartus susitikęs su CŽV agentais.

„The Wall Street Journal“ šaltinio teigimu, Kim Čen Namas ir CŽV buvo užmezgę „kontaktus“, tačiau, kaip teigė laikraštis, didžioji dalis detalių apie Kim Čen Namo ryšius su CŽV yra neaiškios.

Kaip teigė šaltinis, Kim Čen Namas 2017-ųjų vasarį keliavo į Malaiziją susitikti su CŽV žmogumi, tačiau šis susitikimas galėjo būti ne vienintelis Kim Čen Namo kelionės tikslas. Vyras mirė po to, kai 2017 metų vasario 13 d. buvo užpultas Kvala Lumpūro tarptautiniame oro uoste.


Kim Čen Namo nužudymas, panaudojant draudžiamą nuodingą nervus paralyžiuojančią medžiagą VX, sukrėtė pasaulį. Dėl nužudymo buvo suimtos ir apkaltintos dvi moterys - vietnamietė ir indonezietė. Moterys tvirtino, kad jas apgavo Šiaurės Korėjos agentai. Jos teigė manančios, kad dalyvauja „slaptos kameros" pobūdžio laidoje, o ne vykdžiusios žmogžudystę.

Malaizijos prokurorai galiausiai panaikino moterims pareikštus kaltinimus dėl nužudymo, ir jos buvo išleistos į laisvę.

Pietų Korėja tvirtino, kad už žmogžudystę atsakinga yra Šiaurės Korėja, bet ji tai neigia.

Pietų Korėjos institucijos teigia negalinčios patvirtinti, kad Šiaurės Korėjos vadovo netikras brolis buvo CŽV informatorius

Pietų Korėjos institucijos teigia negalinčios patvirtinti informacijos, kad Šiaurės Korėjos vadovo Kim Jong-uno netikras brolis Kim Čen Namas buvo JAV žvalgybos šaltinis ir kad 2017-ųjų vasarį vyko į Malaiziją susitikti su JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kontaktiniu asmeniu, kur vėliau jis buvo nužudytas, informuoja naujienų agentūra AP.

Pietų Korėjos Nacionalinės žvalgybos tarnybos ir Susivienijimo ministerijos, atsakingos už ryšius su Šiaurės Korėja, pareigūnai teigė, kad negali patvirtinti laikraščio „The Wall Street Journal“ pranešimo, jog Kim Čen Namas buvo CŽV šaltinis.

Laikraštis, remdamasis „asmens, turinčio žinių šiuo klausimu, duomenimis“, skelbė, kad Kim Čen Namas buvo kelis kartus susitikęs su CŽV agentais.

Kaip teigiama, labai sudėtinga kitų šalių vyriausybėms ir žiniasklaidos priemonėms patikrinti informaciją apie Šiaurės Korėją ir slaptos valdančiosios jos šeimos narius, nes Pchenjanas atidžiai stebi lankytojus, o Šiaurės Korėjos piliečiai susiduria su informacijos blokada.

Kim Čen Namas mirė po to, kai 2017 m. vasario 13 d. buvo užpultas Kvala Lumpūro tarptautiniame oro uoste. Jis nužudytas panaudojant draudžiamą nuodingą nervus paralyžiuojančią medžiagą VX.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net