Sviatlana Cichanouskaja susiruošė į Amerikąnuotraukos (137)

2021 kovo 08 18:10:21 Perskaitė 3232

Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidento postą Sviatlana Cichanouskaja ruošiasi aplankyti Jungtines Amerikos Valstijas. Ten ji planuoja susitikti su naujuoju JAV vadovu Džo Baidenu (Joe Biden). Tai Baltarusijos opozicijos lydere vadinama S.Cichanouskaja pareiškė spaudos konferencijos Ženevoje (Šveicarija) metu. Jos žodžius pateikia TASS.

 

S.Cichanouskaja papasakojo, kad kiek anksčiau ji diskutavo su JAV ambasadore Baltarusijoje. Pasak politikės, yra didelė tikimybė, kad ji nuvyks į Vašingtoną, tačiau šiuos planus gali pakoreguoti nesibaigianti pandemija. Opozicijos lydere vadinama politikė nepatikslino, kada gali įvykti jos vizitas, tačiau neslėpė, jog tikisi susitikti su Dž.Baidenu. Taip pat ji pabrėžė, kad „dalinai Vašingtonas jau dalyvauja krizės (Baltarusijoje) sureguliavime".

Eks kandidatė į prezidentus taip pat papasakojo, jog į gimtinę ji tikisi grįžti per kelis artimiausius mėnesius. Opozicija, politikės teigimu, sieks, kad nauji rinkimai į šalies vadovo postą būtų surengti šių metų rugsėjį arba spalį.

Priminsime, kad Baltarusijoje mitingai tęsiasi nuo praėjusių metų rugpjūtyje įvykusių prezidento rinkimų. Tuomet oficialiai buvo paskelbta, kad juos, eilinį kartą, laimėjo dabartinis šalies vadovas Aliaksandras Lukašena. Nesutinkantys su tokiais rinkimų rezultatais savo nepritarimą ėmė reikšti protestais ir manifetacijomis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net