respublika.lt

Švedijos bendrovė siūlo galimybių pasą pasidėti saugiai - po oda

(1)
Publikuota: 2021 gruodžio 22 21:30:00, Živilė Aleškaitienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Švedijos bendrovė siūlo galimybių pasą pasidėti saugiai - po oda. VE nuotr.

Distopinis košmaras ar paprastas patogumas? Švedijos įmonė, implantuojanti mikroschemas po oda, reklamuoja savo prietaisus, kuriuos galima naudoti kaip COVID-19 galimybių pasą, o tūkstančiai naujovių mėgėjų šalyje jais jau naudojasi.

 

„Manau, kad mano pasitikėjimui savimi labai svarbus dalykas, jog turiu lustą ir visi mano asmeniniai duomenys visada yra su manimi, tiesą sakant, manau, kad net didesnė kontrolė yra mano pusėje“, – AFP sakė Stokholmo gyventoja Amanda Back, implantavusi poodinį lustą, kurį sukūrė bendrovė „DSruptive Subdermals“.

Nors dar retas atvejis, tačiau pastaraisiais metais keli tūkstančiai švedų jau pasirinko po oda įsidėti elektroninį implantą, todėl nebereikia stengtis prisiminti raktų pakabukų, vizitinių kortelių, viešojo transporto kortelių, o pastaruoju metu – ir galimybių paso.

Šalis, sukūrusi šou „Tikri žmonės“ ir jos adaptaciją anglų kalba „Žmonės“, taip pat yra vadinamųjų biohakerių, įsitikinusių, kad žmonės ateityje vis labiau susisies su technologijomis, tvirtovė.

„Mano rankoje yra implantuotas lustas ir aš jį suprogramavau taip, kad jame būtų mano galimybių pasas, nes man reikia, kad jis visada būtų pasiekiamas, o kai noriu nuskaityti savo lustą, tiesiog perbraukiu telefonu per jį, tada atrakinu ir jis atsidaro“, – sakė Hannesas Sjobladas, „DSruptive Subdermals“ generalinis direktorius, kai jo telefone pasirodė PDF failas su vakcinos sertifikatu.

„Lusto implantas kainuoja šimtą eurų, jei norite pažangesnės versijos, ir galite tai palyginti su, pavyzdžiui, išmaniuoju laikrodžiu, kuris kainuos gal dvigubai brangiau, tačiau lusto implantą galite naudoti dvidešimt, trisdešimt, keturiasdešimt metų. Tuo tarpu laikrodį nešiosite trejus ar ketverius metus“, – pridūrė jis.

H. Sjobladui galimybių pasas yra tik vienas galimo pritaikymo pavyzdys, kuris bus „2021–2022 metų žiemos aktualija“.

Švedų verslininkas pridūrė, kad yra „stipriai suinteresuotas privatumu“.

Jis pripažino, kad daugelis „žmonių laiko lustų implantus bauginančia technologija, stebėjimo technologija“, H. Sjobladas teigė, kad vietoj to į juos reikėtų žiūrėti kaip į paprastą ID kortelę.

„Jie neturi baterijos, negali patys perduoti signalo, todėl iš esmės yra „miegantys“, niekada negali išduoti jūsų buvimo vietos, jie aktyvuojami tik palietus juos išmaniuoju telefonu“, – sakė jis.

Visi implantai yra savanoriški, ir jei kas nors padarytų juos privalomus kaliniams ar senjorams senelių namuose, „sutiksite mane ant barikadų“, – sakė H. Sjobladas. – Niekas negali nieko priversti įsidėti lusto implanto“.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (1)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kiek kiaušinių suvalgote per Velykas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s