Suomių policininkas įtariamas rinkęs pinigus ukrainiečių kariamsnuotraukos (30)

2021 rugpjūčio 01 12:22:07 Perskaitė 1102

Suomijos Rytų Ūsimos regiono policija nušalino nuo darbo iškarto kelis pareigūnus. Jie įtariami ryšiais su dešiniaisiais radikalais, praneša „Izvestija".


Tiriant galimai neteisėtą policijos registrų naudojimą buvo nustatyta, kad egzistuoja nemaža, radikalams prijaučianti, teisėsaugos pareigūnų grupė. Juos ypatingai domino prieštaringai vertinamo ukrainiečių savanorių bataliono „Azovas" veikla.

Vienas iš policininkų, sužinojęs, kad jo kolega ruošiasi vykti į Donbasą ir kovoti Kijevo pusėje, atidavė jam savo optinį taikiklį. Taip pat netruko paaiškėti, kad jis koordinavo pinigų ir daiktų „Azovo" batalionui rinkimą.

Kuo pasibaigs minėta istorija, sunku prognozuoti. Užtat galima prisiminti, kad ne taip seniai pasaulio nepripažinta Luhansko Liaudies Respublika (LLR) pradėjo baudžiamąjį buvusio Baltarusijos opozicinio „Telegram" kanalo vyr. redaktoriaus Romano Pratasevičiaus persekiojimą. Tyrėjų teigimu, 2014-ųjų vasarą jis savanoriu įstojo į batalioną „Azovas" ir dalyvavo gyvenviečių apšaudyme. LLR milicija jį taip pat kaltina organizavus smogikų tranzitą į Donbasą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net