Raudonasis Kryžius: klimato kaita yra didesnė grėsmė nei koronavirusasnuotraukos (3)

2020 lapkričio 17 08:29:27 Perskaitė 485

Pasaulis turėtų reaguoti į klimato kaitą taip pat skubiai, kaip reaguoja į koronaviruso krizę, antradienį pareiškė Raudonasis Kryžius, perspėdamas, kad visuotinis atšilimas pasauliui kelia didesnę grėsmę nei COVID-19.


Nors šiuo metu viso pasaulio dėmesį yra prikausčiusi pandemija, klimato kaita nenustoja daryti daug žalos, rašoma naujoje Tarptautinių Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų (IFRC) ataskaitoje.

Ataskaitoje apie visuotines katastrofas nuo XX a. 7 deš. IFRC teigia, kad pasaulyje nuo kovo, kai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė koronaviruso pandemiją, įvyko daugiau nei 100 didelio masto nelaimių, dauguma jų - susijusios su klimatu.

Šios nelaimės paveikė daugiau nei 50 mln. žmonių.

„Žinoma, COVID-19 yra čia, priešais mus, tai veikia mūsų šeimas, mūsų draugus, mūsų artimuosius. Tai yra labai, labai rimta krizė, su kuria dabar susiduria pasaulis", - apie pandemiją, kuri pasiglemžė daugiau nei 1,3 mln. žmonių gyvybes, spaudos konferencijoje kalbėjo IFRC generalinis sekretorius Jaganas Chapagainas.

Vis dėlto, perspėjo jis, IFRC mano, kad „klimato kaita viduriniuoju ir ilguoju laikotarpiu turės daugiau įtakos žmonių gyvenimui ir Žemei".

Nors kuo toliau, tuo labiau atrodo, kad viena ar kelios vakcinos nuo COVID-19 bus prieinamos jau artimiausiu metu, J. Chapagainas pabrėžė, jog, „deja, bet nėra vakcinos nuo klimato kaitos".

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net