PSO vėl gąsdina: ruoškitės naujai pandemijos bangainuotraukos (322)

2021 rugpjūčio 29 14:03:00 Perskaitė 8642

Generalinis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adanomas Gebrėjusas (Tedros Adhanom Ghebreyes) paragino šalis ruoštis naujai, rudenį prasidėsiančiai, pandemijai ir pasirūpinti savalaikėmis reagavimo priemonėmis. Tai jis pareiškė Ženevoje vykusio pasitarimo metu.


Pasak PSO vadovo, nors situacija pasaulyje ir stabilizavosi, liga toliau plinta ir mirtingumas nuo jos išlieka labai aukštas. „Artimiausi trys mėnesiai bus tas kritinis laikas, per kurį būtina pasirengti naujai pandemijai ir pasirūpinti reagavimo į ją priemonėmis", - teigė PSO vadovas.

Kiek anksčiau vyriausioji PSO mokslininkė Sumja Svaminatan patikino, kad bent jau Indijai koronavirusas taps epideminiu susirgimu. Jos teigimu, valstybė pasiekė „epideminį" lygį, kadangi ligos plitimas charakteringas tik tam tikriems šalies rajonams.

Rugpjūčio 14 d. PSO paskelbė, kad pasaulyje auga COVID-19 užsikrėtusių ir nuo šios ligos mirusių vaikų skaičius. Šios tendencijos aiškiai matomos šalyse, kuriose pasiektas aukštas gyventojų vakcinacijos rodiklis.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net