Premjeras: Čekija nuo gegužės 15 d. atvers sienas pasiskiepijusiems turistams iš ES šaliųnuotraukos (7)

2021 gegužės 06 21:03:00 Perskaitė 138

Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babišas ketvirtadienį pranešė, kad Vyriausybė planuoja nuo gegužės 15 d. atidaryti sienas turistams iš kitų Europos Sąjungos šalių, visiškai pasiskiepijusiems nuo koronaviruso Bendrijoje įregistruotomis vakcinomis, o Čekijos piliečiai tokiomis pat sąlygomis galės vykti į šias šalis.

 

„Nuo gegužės 15 d. mes galime leisti įvažiuoti į Čekiją (turizmo tikslais) kitų ES šalių gyventojams, kurie turės dokumentus, patvirtinančius, kad jie yra perėję visą vakcinacijos nuo koronaviruso ciklą. Skiepai jiems turi būti suleisti ne vėliau kaip likus 14 dienų iki atvykimo į Čekiją“, - sakė A. Babišas.

Čekija šiuo klausimu veda derybas su kaimyninėmis šalimis, taip pat su Slovėnija, Vengrija, Kroatija, Graikija ir Bulgarija. Anot premjero, tokių valstybių sąrašas ilgėja.

Kol kas į Čekiją atvykstantys žmonės turi pateikti neigiamą testą dėl koronaviruso ir izoliuotis, kol bus gautas PGR testo, atlikto atvykus į šalį, neigiamas rezultatas. Kelionės turizmo tikslais uždraustos.

A. Babišas taip pat informavo, jog jeigu epidemiologinė situacija Čekijoje toliau gerės, tai nuo gegužės 17 d. visi moksleiviai ir studentai grįš į vidurines ir aukštąsias mokyklas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net