respublika.lt

Per prabangią ceremoniją Jordanijos sosto įpėdinis susituokė su architekte iš Saudo Arabijos

Publikuota: 2023 birželio 01 20:40:00, Viljama Sudikienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
EPA-Eltos nuotr.

Jordanijos sosto įpėdinis princas Husseinas bin Abdullah ketvirtadienį susituokė su Saudo Arabijos architekte Rajwa Al Seif, ceremonijoje dalyvavo karališkieji asmenys iš viso pasaulio.

 

Ceremonija vyko šimtmečio vidurio Zahrano rūmuose sostinėje Amane, juose buvo surengtos ne vienerios karališkosios vestuvės, įskaitant karaliaus Abdullah II ir karalienės Ranios, taip pat jo tėvo, velionio karaliaus Husseino bin Talalo.

Vyriausiojo karaliaus sūnaus ir R. Al Seif - abu 28 metų - santuokos ceremonijoje dalyvavo jų šeimos ir 140 svečių, įskaitant JAV pirmąją ponią Jill Biden ir Velso princą bei princesę. Kiti žymūs asmenys buvo Nyderlandų karalius Vilhelmas Aleksandras ir karalienė Maxima, taip pat Belgijos karalius Pilypas ir kronprincesė Elisabeth bei Danijos sosto paveldėtojas Frederikas su žmona Mary.

Labai lauktas vestuves šventė ir visa Jordanija, tūkstančiai žmonių susirinko stebėti eisenos Amano gatvėse, išpuoštose poros nuotraukomis ir plakatais. Per sostinę su nuotaka ir jaunikiu važiavo karališkasis specialioms progoms skirtas raudonų automobilių kortežas.

Nuo 1999 m. valdantis 61 metų karalius Abdullah II seniai rengia vyriausiąjį sūnų savo įpėdiniu, su juo vyksta į svarbius vizitus ir susitikimus, naujienų agentūrai AFP anksčiau sakė buvęs informacijos ministras Samih Maaytah.

Princas Husseinas tapo sosto įpėdiniu 2009 m., kai jo tėvas 2004 m. atėmė šį titulą iš savo pusbrolio Hamzah. Vėliau Hamzah buvo uždarytas į namų areštą, jis buvo apkaltintas 2021 m. mėginęs įvykdyti perversmą, tai supurtė karališkąją šeimą. 2022 m. balandį Hamzah atsisakė karališkojo titulo, teigė, kad jo vertybės nebeatitinka tų, kurias puoselėja „mūsų institucijos“.

Jordanija yra gana stabili lyginant su kaimyninėmis Artimųjų Rytų valstybėmis, tačiau pastaraisiais metais šaliai patiriant ekonominių sunkumų būta protestų. Pasaulio banko duomenimis, Jordanija labai įsiskolinusi, nedarbas siekia 23 procentus. Hašimitų karalystė labai priklausoma nuo užsienio pagalbos.

Jordanijos karalius turi plačias politines galias 11 mln. gyventojų turinčioje šalyje, parlamentinėje monarchijoje, jis yra ir aukščiausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas.

Husseinas pasekė tėvo pėdomis ir įstojo į Didžiosios Britanijos Sandhersto karo koledžą, vėliau studijavo istoriją Vašingtono Džordžtauno universitete. Jo nuotaka gimė ir užaugo konservatyvioje Saudo Arabijoje, tačiau išsilavinimą taip pat įgijo Vakaruose, Sirakūzų universitete Niujorke studijavo architektūrą.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
3
F

Dienos klausimas

Kiek planuojate išleisti pinigų Kalėdų dovanoms?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -5 C

-5 -2 C

-3 0 C

-5 -4 C

-2 -1 C

0 +2 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-6 m/s