respublika.lt

Pagalbos reikia ir ukrainiečių augintiniams, tačiau jos teikimą apsunkina biurokratija

(20)
Publikuota: 2022 kovo 08 13:40:14, Vidmantas Misevičius, „VŽ“ žurnalistas
×
nuotr. 5 nuotr.
Humanitarinė pagalba Ukraina tiekiama, tačiau ji ne visada pasiekia tuos, kuriems tai yra svarbiausia. Straipsnio herojų asmeninio albumo nuotr.

Ukrainoje antrą savaitę vyksta karas. Dėl jo kenčia ne tik žmonės, bet ir daugeliui šeimų nariais tapę naminiai gyvūnai. Pastarųjų padėtis, pasak Chersone veikiančio Ukrainos kinologų sąjungos padalinio vadovo Aleksandro, kasdien darosi vis sunkesnė.

 

Chersonas yra įsikūręs pietų Ukrainoje. Tai srities centras, kuriame iki Rusijos agresijos pradžios gyveno apie 320 tūkst. gyventojų. Aleksandras pasakojo, kad daugelis namuose augino šunis arba kates. Deja, prasidėjus karui, pasirūpinti savo keturkojais draugais žmonėms darosi vis sudėtingiau.

„Artėjant Rusijos kariuomenei dalis gyventojų paliko miestą. Aš irgi turėjau tokią galimybę, tačiau supratau, kad jeigu dabar paliksiu savo bičiulius, vėliau mane užgrauš sąžinė. Auginantys po vieną šunį ar katę gal ir galėtų pasitraukti, o ką daryti tiems, kurie laiko 20-30 šunų? Be to, gyvūnams nepaaiškinsi, kad vyksta karas ir visiems yra sunku.

Suprasdamas tai, pasilikau mieste, subūrėme draugiją „SOS ANIMALIA Cherson" ir kartu su bendraminčiais rūpinamės gyvūnais bei padedame jų savininkams, - pasakojo vyras. - Nors sunku, bet galiu pasidžiaugti, kad mes, šunų ar kačių augintojai, esame didžiausia komunikacinė socialinė grupė ne tik Ukrainoje, bet ir visame likusiame pasaulyje.

Mus visus vienija vienas gražiausių iš hobių, pasižymintis stipriausiu vienijančiu veiksniu - juntamu augintinių atsidavimu ir jų meile. Vien Ukrainoje gyvena apie 15 mln. šunų ir kačių augintojų, kuriems šiandien būtina suvienyti jėgas ir palaikyti vieni kitus. Taip pat kviečiame visus, kurie supranta, kad gyvūnas irgi yra šeimos narys, prisidėti prie mūsų veiklos".

Visgi Aleksandras neslėpė, kad, nepaisant bendruomenės narių pasiaukojimo, padėtis darosi kritiška.

„Mieste nebeliko nei valdžios, nei policijos, todėl daugelis parduotuvių išplėštos. Tarsi to būtų maža, po miestą šlaistosi agresyvūs, dažnai girti Rusijos kariuomenės ir Rusijos nacionalinės gvardijos kariai. Įtampa persiduoda ir miesto gyventojams. Turėjau progos tuo įsitikinti atvykęs į dar veikiančią gyvūnų maisto bazę, kurioje vos nebuvau sumuštas. Laimei, sveikas protas nugalėjo, tad šį kartą rimtesnių incidentų pavyko išvengti. Deja, matant kaip mažėja maisto atsargos, akivaizdu, kad situacija tik blogės", - prognozavo draugijos vadovas.

Padėtis, jo nuomone, galėtų pasikeisti, jeigu būtų peržiūrėtos pagalbos Ukrainai tiekimo grandinės.

„Dabar viskas vežama į Vakarų Ukrainą, tačiau iš ten atgabenti iki mūsų - misija neįmanoma. Atstumas iki sienos - 1200 kilometrų. Oro uostai uždaryti, tiltai sugriauti, keliai apšaudomi. Netgi Sakartvelo „Raudonasis kryžius", su kurio atstove pavyko susiekti, teigė negalįs padėti, kol negavo Ukrainos „Raudono kryžiaus" prašymo.

Šis biurokratinis procesas gali užtrukti, o gyvūnams valgyti reikia kasdien. Aš esu tik visuomenininkas ir nei jų, nei politikų paveikti negaliu. Visgi tikiuosi, kad mūsų pagalbos prašymas pasieks priimančių sprendimus asmenų ausis ir jie neatidėliodami imsis spręsti mus užgriuvusią problemą. Turkija, Bulgarija, Sakartvelas turi išėjimą į Juodąją jūrą, Ukrainos uostai taip pat veikia. Tikrai būtų galima pagalbą pristatyti vandeniu, bet būtina, kad juos, galinčius padėti, ši, mūsų siunčiama žinia, pasiektų", - viltingai pokalbį baigė Aleksandras.

Aleksandro išsakytoms mintimis pritarė ir šiuo metu Izraelyje esantis, daug prie pagalbos gyvūnams organizavimo prisidedantis, Nilas. Iš Chersono kilęs vaikinas į Izraelį išvyko mokytis ir karas jį užklupo būtent ten. Negalėdamas grįžti namo, Nilas užsiima pagalbos koordinavimu ir tarptautine komunikacija.

„Pagrindine Chersono problema šiandien išlieka humanitarinės pagalbos blokavimas. Jeigu situacija nepradės keistis, visa tai baigsis humanitarine krize. Laiko dar yra, bet jis labai greitai senka, todėl tikiuosi, kad apie tai pavyks papasakoti ne tik jums, bet ir kitų šalių žurnalistams. Šiuo metu bandome organizuoti tarptautinę nuotolinę konferenciją. Mums gyvybiškai svarbi yra visa galima informacijos sklaida, nes kuo daugiau žmonių išgirs apie Chersoną, tuo didesnė tikimybė, kad jo gyventojams bus padėta", - pabrėžė Nilas.

https://www.instagram.com/sos.animalia/

https://sites.google.com/view/sos-animalia-2022/english

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (20)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s