Nugaišo 380 prie Tasmanijos ant seklumos išplaukusių delfinųnuotraukos (3)

2020 rugsėjo mėn. 23 d. 11:37:41 Perskaitė 800

Tasmanijos vakarinėje pakrantėje nugaišo 380 ant seklumos užplaukusių delfinų. Dar apie 30 gyvūnų veikiausiai yra gyvi, trečiadienį pranešė vietos tarnybos atstovas Nicas Deka.

 

Jo duomenimis, iki šiol 50 delfinų pavyko grąžinti į gilius vandenis. „Mes toliau dirbsime, kad išvaduotume kiek įmanoma daugiau gyvūnų", - sakė N. Doca.

Trečiadienio rytą rasta dar 200 ant seklumos išplaukusių delfinų - vos už kelių kilometrų nuo nuošalios Macquarie įlankos, kur pirmadienį rasta per 200 gyvūnų. Biologas Krisas Carlyonas sakė, kad tai iki šiol didžiausias prie Tasmanijos ant seklumos išplaukusių delfinų skaičius.

Gelbėjimo darbai dar gali trukti keletą dienų. Gelbėtojai koncentruojasi į gyvūnus, turinčius geriausius šansus išgyventi. Tasmanijoje delfinai į sausumą išplaukia gana dažnai, tačiau dažniausiai jų būna gerokai mažiau.

Ilgapelekės grindos (Globicephala melas) yra labai socialūs gyvūnai. Jie bendrauja garsais ir gyvena grupėmis - vidutiniškai po 20 gyvūnų. Tačiau tam tikru sezono metu delfinai apsijungia ir keliauja šimtais.

Grupės seka paskui savo vedlius. Šie atveda delfinus į seklius vandenis, kur jie nebegali orientuotis. Tokių išplaukimų į seklumą priežastis tiksliai nėra žinoma, per juos dažniausiai didžioji gyvūnų dalis žūva. Vykdant gelbėjimo darbus kylą problemų, nes į gilesnius vandenis grąžinti delfinai vėl grįžta atgal pas seklumoje esančius gentainius.

Ilgapelekės grindos užauga iki šešių metrų ilgio ir gali sverti tris tonas.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net