Nelegalai Kalė uoste vėl rado užtarėjųnuotraukos (12)

2021 spalio 08 12:00:20 Perskaitė 1121

Vadinamųjų žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch" (HRW) vakar paskelbtoje ataskaitoje dejuoja, esą Prancūzijos policija, vykdydama atgrasymo politiką, nuolat griauna migrantų palapines ir verčia juos klajoti gatvėmis. Nenuostabu, jog politikos apžvalgininkas Audrius Butkevičius šiuos „žmogaus teisių" veikėjus prilygina apmokamiems propagandistams.

 

75 puslapių ataskaitoje aprašomi metodai, kuriuos valdžios institucijos esą taiko, siekdamos užkirsti kelią dar vienai didelei nelegalių migrantų gyvenvietei Kalė mieste, praėjus penkeriems metams po to, kai buvo nugriauta didžiulė „Džiunglių" stovykla, kurioje per patį piką gyveno iki 10 tūkst. žmonių.

Kalė daugelį metų yra migrantų iš Artimųjų Rytų, Azijos ir Afrikos, bandančių nelegaliai persikelti per Lamanšo sąsiaurį į Didžiąją Britaniją, susibūrimo vieta.

Tačiau susidūrusi su augančiu visuomenės nepasitenkinimu dėl migrantų, prezidento Emanuelio Makrono (Emmanuel Macron) vyriausybė ėmėsi veiksmų, kad užkirstų kelią naujų stovyklų atsiradimui.

Pasak HRW, policija, siekdama sustabdyti migrantus, sistemingai griauna miškuose, dykvietėse ar po tiltais pastatytas palapines, nuolat konfiskuoja jų daiktus ir persekioja nevyriausybines organizacijas, bandančias suteikti jiems pagalbą.

NVO vertinimu, šiuo metu šiaurinėje Prancūzijos pakrantėje, aplink Kalė, gyvena nuo 500 iki 2000 migrantų, tarp jų esą yra ir šeimų. Tačiau kažkas akivaizdžiai meluoja, nes, pasak vietos valdžios institucijų, šioje teritorijoje liko tik 500 valkataujančių asmenų.

Praėjusią savaitę vidaus reikalų ministras Žeraldas Darmanenas (Gerald Darmanin) įsakė iškeldinti stovyklą netoli Kalė ligoninės. Stovykloje gyveno 400 nelegalų ir ji buvo įvertinta kaip kelianti pavojų sveikatai ir saugumui. Tąkart migrantai buvo nugabenti į laikinas prieglaudas, tačiau jie esą paliekami klajoti gatvėmis ir ieškotis naujos nakvynės vietos. Tik kažkodėl migrantais besirūpinantys „žmogaus teisių gynėjai" patys jų priglausti neskuba...

Prancūzijos vyriausybė teigia, kad stovyklos yra prieglobstis kontrabandininkams, kurie ima lupikiškus mokesčius už tai, kad padėtų migrantams persikelti į Didžiąją Britaniją - nedidele valtimi per Lamanšo sąsiaurį vidury nakties arba paslėpti sunkvežimyje, plaukiančiame keltu ar važiuojančiame Lamanšo tuneliu.

Komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Audrius BUTKEVIČIUS:

Pirmiausia tie „žmogaus teisių gynėjai" turėtų pasiimti po kastuvą ir eiti kasti duobių vadinamųjų pabėgėlių gamtiniams reikalams... Kadangi jie naudotis normaliu tualetu nemoka, tai gražusis Kalė uostas, tikėtina, atrodo nelabai kaip - čia „žmogaus teisių gynėjams" atsirastų kur kas naudingesnės veiklos, nei beprasmiškų „ataskaitų" ir skundų rašymas. Dabar esu Libane ir tik ką prakeliavau per didelę Artimųjų Rytų teritorijos dalį, todėl kuo puikiausiai suprantu, į ką netrukus pavirs nuostabus Kalė miestas...

Todėl konstatuokime faktą: „žmogaus teisių gynėjai" yra puikiai valdoma ir gerai apmokama publika, lygiai kaip apmokami vadinamieji influenceriai, pasakojantys apie begalinį viruso pavojingumą ir neišpasakytą vakcinavimo gėrį... Mes susiduriame su psichologinio karo operacijomis, kurios vykdomos prieš Europą, kaip visumą. Aš nesakau „prieš „Europos Sąjungą", nes ES šiandien taip pat yra užgrobta maoistų ir kitų kairiųjų pamišėlių. Tol, kol prancūzų valdžia neišvarys visų „žmogaus teisių gynėjų" kasti lauko tualetų Europą užplūdusiems vadinamiesiems pabėgėliams, tol niekas ten ir nesikeis.

Beje, palinksminsiu mieląjį skaitytoją tokiu faktu: šiandien prie Lietuvos sienos „žiauriai kankinasi" penki „pabėgėliai" iš Libano, kurie rašinėja baisius raštus, kaip jiems ten sunku. Kadangi pastarąsias 5 dienas leidžiu Libane, galiu pasakyti, jog niekur taip skaniai nevalgiau ir radau ten gausybę įdomių veiklų, kuriomis galėtų užsiimti ir tie „pabėgėliai" savo šalyje, jeigu jie negalvotų, jog geriau yra maitintis iš Čekučio ar Butkevičiaus kišenės tolimoje šaltoje šalyje. Todėl tiek mūsiškiams, tiek ir prancūzams iš kadaise gražaus Kalė miesto rekomenduočiau pasiimti storą gumbuotą lazdą ir gerai išvelėti kupras tai veltėdžių ir valkatų gaujai...

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net