„Lufthansa“ pilotai pradeda dviejų dienų trukmės streiką

2015 kovo mėn. 18 d. 11:30:46 Perskaitė 489

Trečiadienį Vokietijos nacionalinės vežėjos "Lufthansa" pilotai pradėjo pirmąją savo planuoto streiko dieną. Iš viso 48 valandas truksiančia protesto akcija norima nutraukti susidariusias priešpriešas jau dvejus metus trunkančiose derybose dėl išankstinio išėjimo į pensiją schemų. Apie tai praneša "Reuters".

Trečiadienio streikas, turėsiantis daugiausiai įtakos trumpojo ir vidutinio nuotolio skrydžiams, tampa jau antruoju šiais metais ir iš viso dvyliktuoju, kuriuo oro linijų bendrovės darbuotojai nepritaria ketinimams imtis plėtros pigių skrydžių kelionių srityje.

Vokietijos pilotus vienijanti profesinė sąjunga "Vereinigung Cockpit" ragina "Lufthasna" pilotus nutraukti darbą trečiadienį nuo 0.01 iki 23.59 val. vietos laiku. "Visoje šalyje bus atšaukti trumpojo ir vidutinio nuotolio skrydžiai. Pigius skrydžius siūlantys padaliniai "Germanwings" ir "Eurowings" dirbs įprastu režimu, pranešama aviacijos bendrovės pareiškime.

Vežėja trečiadienį jau atšaukė 750 iš planuotų 1,4 tūkst. skrydžių. Apie ketvirtadienį atšaukiamus reisus tikslios informacijos dar neskelbiama.

Praėjusiais metais vykusios protesto akcijos iš viso "Lufthansa" kainavo 232 mln. eurų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net