Libano sostinėje naująja vyriausybe pasipiktinę protestuotojai blokavo keliusnuotraukos

2020 sausio mėn. 22 d. 12:41:12 Perskaitė 553

Šią savaitę suformuota Libano vyriausybė trečiadienį susirinko į pirmąjį posėdį. Tuo tarpu antivyriausybiniai protestuotojai savo nepasitenkinimą reiškė ankstyvą rytą blokuodami kelius šalies sostinėje Beirute.

 

Prezidentūroje vykusiam vyriausybės posėdžiui pirmininkavo prezidentas Michelis Aounas. Posėdis vyko praėjus dienai po to, kai premjeras Hassanas Diabas paskelbė naujosios vyriausybės sudėtį.

Libane demonstracijos prasidėjo spalio 17 d. Protestuotojai reikalauja šalies valdančiojo elito pasitraukimo ir kaltina aukščiausius politikus netinkamu valdymu ir korupcija. Dėl protestų atsistatydino buvęs premjeras Saadas Hariri.

Trečiadienį demonstrantai reiškė savo nepasitenkinimą naująja Libano vyriausybe, teigdami, kad ministrus išrinko tos pačios politinės partijos, kaip „Hezbollah“ ir jos sąjungininkai – judėjimas „Amal“ ir prezidentas M. Aounas.

„Jie yra „Hezbollah“ ir M. Aouno marionetės, – vietos televizijai sakė vienas protestuotojas. – jie neatstovauja visiems libaniečiams.“

Savo kalboje antradienį premjeras H. Diabas pažadėjo įgyvendinti protestuotojų reikalavimus. Demonstrantai reikalauja nepriklausomų teismų, pasisavintų lėšų išieškojimo ir prastos ekonominės padėties pagerinimo.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net