Lenkija stiprina kiaurą sienąnuotraukos (4)

2021 spalio 14 21:11:11 Perskaitė 336

Lenkija nori dar labiau sustiprinti savo sienos su Baltarusija apsaugą dėl didėjančių nelegalių migrantų srautų iš šios šalies, teigė vidaus reikalų ministras Mariušas Kaminskis (Mariusz Kaminski).

 

Lenkijos kariai rugpjūtį pasienyje pradėjo tiesti 2,5 m aukščio koncertiną, kai pradėjo didėti autoritarinės Baltarusijos organizuojami neteisėtų migrantų srautai.

Tačiau antradienį M.Kaminskis pareiškė, kad sienos apsauga turi būti dar labiau sustiprinta, nutiesiant „tvirtą, aukštą barjerą su stebėjimo sistema ir judesio fiksavimo davikliais".

Lenkijos vyriausybė įvardija tai „barjeru" ar „barikada", pastebimai vengdama žodžio „siena".

Planams jau pritarė šalies vyriausybė ir dabar laukiama parlamento pritariamojo žodžio. Nors valdančioji partija „Teisė ir teisingumas" (PiS) neturi daugumos parlamente, manoma, kad priemonei pritars dauguma įstatymų leidėjų.

Projektui įgyvendinti numatyti 423 mln. eurų. Statybas prižiūrės Lenkijos pasienio tarnyba.

Vyriausybė Varšuvoje kaltina Baltarusijos diktatorių Aliaksandrą Lukašenką organizuotai gabenant nelegalius migrantus iš krizės regionų prie ES išorės sienos. A.Lukašenka gegužės pabaigoje paskelbė, kad Minskas nebetrukdys migrantams keliauti toliau į ES - tai reakcija į sugriežtintas sankcijas Baltarusijai.

Tuo metu vokiečiai skelbia, jog nuo rugpjūčio mėnesio per Baltarusiją ir Lenkiją į Vokietiją atvyko daugiau kaip 4300 nelegalių migrantų. Tai rodo, kad nuo metų pradžios jų skaičius smarkiai išaugo.

Daugiausia migrantų atvyko iš Irako, Sirijos, Jemeno ir Irano, pranešė policija. Per septynis mėnesius, nuo sausio iki liepos, iš viso užfiksuoti 26 šiuo maršrutu pasinaudoję žmonės. Rugpjūtį šis skaičius išaugo iki 474, o rugsėjį - iki 1914. Iki spalio 11 d. šis skaičius buvo viršytas - jau užfiksuoti 1934 šiuo maršrutu vykę nelegalūs migrantai.

Berlyną supančios Brandenburgo žemės prieglobsčio prašytojų priėmimo centruose šiuo metu gyvena 2600 žmonių, tačiau šie centrai sparčiai užsipildo, sakė rytinio Eizenhiutenštato miesto pabėgėlių reikalų institucijos vadovas Olafas Jansenas.

Įprastas 3500 vietų skaičius laikinai padidintas iki 4600, tam panaudojant šildomas palapines.

Pasak O.Janseno, patalpos dar nėra perpildytos. „Padėtis nėra drastiška, bet sunki", - sakė jis. Jis pridūrė, kad karantino priemonės, skirtos sulaikyti koronaviruso plitimą, kelia didelį iššūkį.

O.Jansenas prognozavo, kad migrantų skaičius augs toliau. „Nematome jokių pastangų tai sustabdyti", - sakė jis.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net