Lenkija skyrė 50 mln. eurų baudą „Gazprom“ už nebendradarbiavimą „Nord Stream 2“ konkurencijos bylojenuotraukos (11)

2020 rugpjūčio mėn. 03 d. 13:59:12 Perskaitė 1026

Lenkija Rusijos dujų koncernui „Gazprom“ 213 mln. zlotų (apie 50 mln. eurų), nes šis nebendradarbiavo atliekant konkurencijos tyrimą dėl dujotiekio „Nord Stream 2“ tiesimo.

 

„Gazprom“ atsisakė perduoti dokumentus, susijusius su „Nord Stream 2“ finansavusio konsorciumo sukūrimu, pranešė Lenkijos konkurencijos ir vartotojų apsaugos tarnyba (UOKiK).

UOKiK teigimu, konsorciumas buvo sukurtas bet tarnybos leidimo, todėl kaltinimai pateikti „Gazprom“ ir dar penkioms prie projekto prisijungusioms bendrovėms: „Royal Dutch Shell“, OMV, „Uniper“, „Wintershall“ ir „Engie Energy“.

„Gazprom“ atsisakymas bendradarbiauti apsunkino tyrimą, tačiau neužkirto jam kelio, teigė UOKiK vadovas Tomaszas Skory.

„Turime pakankamai įrodymų ir užbaigiame savo analizę“, – sakė jis.

Kontrolinį „Nord Stream 2“ akcijų paketą valdo Rusijos dujų koncernas „Gazprom“. „Gazprom“ partneriai – Vokietijos „Wintershall“ ir „Uniper“, Austrijos OMV, Prancūzijos „Engie“ ir Jungtinės Karalystės (JK) bei Nyderlandų „Royal Dutch Shell“ – finansuos 50 proc. projekto. Tikimasi, kad galutinė „Nord Stream 2“ projekto kaina neviršys 9,5 mlrd. eurų.

Iš dviejų 1230 km ilgio gijų sudarytas dujotiekis „Nord Stream 2“ yra tiesiamas Baltijos jūra. Vamzdynas sujungs Rusiją ir Vokietiją, o bendras dujotiekio pralaidumas siekia 55 mlrd. kub. m dujų per metus.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net