Lenkai teisėtai išstums migrantusnuotraukos (62)

2021 spalio 16 09:00:00 Perskaitė 1847

Lenkijos parlamentas priėmė įstatymo pataisą, leidžiančią sienos apsaugos pareigūnams nedelsiant apgręžti nelegaliai sieną kertančius migrantus. Pasieniečiams taip pat bus suteikti įgaliojimai nepriimti tarptautinio prieglobsčio prašymų be patikrinimo.


Vadinamosios „žmogaus teisių" organizacijos nuolat dėl visko kaltina Lenkiją, o dabar prisikabino, kad ji nori įteisinti migrantų išstūmimus. Kai ši praktika dar nebuvo įteisinta, tos užsienio išlaikomos organizacijos nuolat kabinėjosi, esą migrantų pašalinimas iš Lenkijos teritorijos vykdomas „neteisėtai"...

Pagal tarptautinę teisę kiekvienam, siekiančiam tarptautinės apsaugos, turi būti suteikta galimybė pradėti prieglobsčio procedūrą, net jei neteisėtai kirto sieną. Draudžiama siųsti žmones atgal, kur gali kilti pavojus jų gerovei. Tačiau Baltarusijoje, į kurią nelegalai atvyko savo noru, oficialiai migrantams niekas negresia, o prašyti prieglobsčio lenkai taip pat nedraudžia, tik būtina tokius prašymus pateikti užsienyje veikiantiems Lenkijos konsulatams.

Naujai patvirtintą įstatymo pakeitimą dabar turi pasirašyti prezidentas Andžejus Duda (Andrzej Duda), tačiau neabejojama, kad jis tai ir padarys.

Lenkijoje ir kitose Europos Sąjungos valstybėse, taip pat Lietuvoje ir Latvijoje nuo vasaros pradžios smarkiai padaugėjo nelegaliai patekti mėginančių migrantų iš Artimųjų Rytų, Šiaurės Afrikos ir Azijos šalių. Nuo rugpjūčio buvo daugiau nei 16 tūkst. mėginimų neteisėtai kirsti sieną iš Baltarusijos, o per visus praėjusius metus - tik 120, pranešė Lenkijos pasienio agentūra.

Mažiausiai 6 migrantai rasti negyvi netoli sienos, kadangi temperatūra naktimis čia dabar nukrenta žemiau nulio. Lenkija ir ES kaltina Baltarusijos autoritarinį prezidentą Aliaksandrą Lukašenką skatinant migrantų antplūdį kaip atsakomąją priemonę į sankcijas. Baltarusija kaltinama viliojusi migrantus atskristi, melagingai žadėdama, kad jie legaliai galės pakliūti į ES. Baltarusijos vyriausybė neigia šiuos kaltinimus ir dėl padėties pasienyje kaltina Vakarų politikus. Išties, tokie Baltarusijai priskiriami išskirtiniai gebėjimai suorganizuoti masinius migrantų srautus kelia įtarimų, jog prie šio proceso prisideda kur kas didesnės ir įtakingesnės valstybės - tiek Rusija, tiek ir Jungtinės Valstijos, nesuinteresuotos stabilumu Europoje.

Aptiktas dar vienas negyvėlis

Lenkijos policija užvakar pranešė, kad pasienyje su Baltarusija rastas dar vienas negyvas migrantas, taigi pastaraisiais mėnesiais prie rytinės Europos Sąjungos sienos dėl nenustatytų priežasčių mirė jau 7 nelegalai.

Vyro kūną „lauke rado sraigtasparnio komanda, patruliuojanti Baltarusijos pasienio teritorijoje, kurioje paskelbta nepaprastoji padėtis", - socialiniame tinkle „Twitter" pranešė policija.

Vietos policijos atstovas žiniasklaidai Tomašas Krupa (Tomasz Krupa) sakė, kad miręs migrantas - 24 metų siras.

„Mūsų turimais preliminariais duomenimis, asmuo buvo atvykęs į Baltarusiją, kaip rodo prie kūno rasti dokumentai - rugsėjo viduryje išduota Baltarusijos viza", - jo žodžius citavo dienraštis „Gazeta Wyborcza".

Lenkijos, Lietuvos ir Baltarusijos valdžios institucijų duomenimis, nuo vasarą prasidėjusio beprecedenčio migrantų antplūdžio pasienyje smarkiai padaugėjo įvairių incidentų, o Vokietijos tarnybos praneša, kad sulaiko vis daugiau nelegalų savo teritorijoje - jie nesunkiai randa kelius per Lenkiją iki Vokietijos sienos.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net