Latvijos sveikatos apsaugos ministras nepritaria privalomai moksleivių vakcinacijai nuo koronavirusonuotraukos (15)

2021 liepos 29 14:10:00 Perskaitė 486

Latvijos vyriausybė svarstė kai kurių šakų darbuotojų privalomos vakcinacijos nuo koronaviruso klausimą, bet būtų neteisinga reikalauti, kad skiepytųsi ir moksleiviai, nes toks reikalavimas jau iškeltas mokytojams. Tai ketvirtadienį pareiškė šalies sveikatos apsaugos ministras Danielis Pavliutas.

 

Interviu televizijos kanalui žinybos vadovas pažymėjo, jog kritiškai svarbu atnaujinti kontaktinį mokymą mokyklose naujais mokslo metais, bet jis „linkęs nepritarti privalomai moksleivių vakcinacijai“. „Mes Latvijoje šiuo metu kalbame apie privalomą profesinių grupių vakcinaciją. Mes nekalbėjome ir nesvarstėme, kad turi būti paskiepyti gyventojai. Tai tikrai būtų privaloma vakcinacija, ir mes nepateikėme tokio pasiūlymo“, - sakė D. Pavliutas.

Anot ministro, argumentas, kad mokytojai turi pasiskiepyti tik tuo atveju, jei moksleiviai irgi bus vakcinuoti, nepriimtinas psichologiškai. „Aš tikrai nepritariu tokiam požiūriui. Manau, jog šiuo atveju svarbu, kad atsakomybę prisiimtų suaugęs žmogus, rodydamas pavyzdį, jog profesinės išsilavinusių žmonių grupės – gydytojai, socialiniai darbuotojai, pedagogai – skiepijasi. Valstybė ir privatus sektorius kaip darbdavys gali nustatyti tokią prievolę, ir, kaip pripažino Teisingumo ministerija, tai teisėta“, - teigė D. Pavliutas.

Latvijoje pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis buvo užfiksuotas 2020 metų kovo 2 d. Iki šiol šalyje Covid-19 diagnozuotas 138 717 žmonių, mirė 2 554 infekuotieji.

Vakcinacija Latvijoje prasidėjo praėjusių metų gruodžio 28 d. Iki šiol visiškai paskiepyti 35,74 proc. šalies gyventojų.

Latvijos vyriausybė liepos viduryje nusprendė, kad vakcinacija nuo koronaviruso bus privaloma medikams, socialiniams darbuotojams ir tiems, kurie dirba švietimo srityje. Be to, darbdaviai nuo spalio 1 d. turės teisę atleisti šių įstaigų darbuotojus, neturinčius Covid-19 sertifikato. Kaip anksčiau sakė Latvijos švietimo ir mokslo ministrė Anita Muižniecė, mažiausiai 80 proc. pedagogų turi pasiskiepyti, kad rugsėjį būtų galima atnaujinti kontaktinį mokymą šalies mokyklose. Prognozuojama, kad dėl reikalavimo skiepytis švietimo sistemą gali palikti apie 1 000 mokytojų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net