Kinijos kosminis zondas sėkmingai nusileido Marso paviršiujenuotraukos (21)

2021 gegužės 15 09:38:00 Perskaitė 873

Kinijos automatinės tarpplanetinės stoties „Tianwen-1“ nusileidimo modulis šeštadienį sėkmingai nutūpė Marso paviršiuje. Tai pranešė Kinijos nacionalinė kosmoso agentūra.

 

Kaip pažymima žinybos pareiškime, tai pirmas atvejis, kai Kinijos kosminis aparatas nusileido kitoje planetoje.

Nusileidimo modulis palietė Marso paviršių 7 val. 18 min. Pekino laiku pietinėje Utopijos lygumos dalyje šiauriniame Raudonosios planetos pusrutulyje. Spėjama, kad šioje Marso dalyje gruntiniai vandenys pasiekdavo paviršių. Misijos vadovybė turėjo daugiau kaip valandą laukti, kol marsaeigis išskleis saulės baterijas ir galės pasiųsti į Žemę signalą, kad nusileista sėkmingai. Atstumą tarp Marso ir Žemės – apie 320 mln. kilometrų – signalas įveikia per maždaug 17 minučių.

Artimiausiu metu 1,85 metro aukščio ir 240 kilogramų svorio marsaeigis patikrins visas sistemas, nuriedės nuo nusileidimo platformos ir pradės tirti Raudonosios planetos gruntą, jonosferą ir klimatą.

Automatinė tarpplanetinė stotis „Tianwen-1“ buvo paleista 2020 metų liepos 23 d. nešančiąja raketa „Chang Zheng-5“ iš Kinijos kosmodromo Hainano provincijoje. Šių metų vasarį ji pasiekė Marso orbitą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net