Kinams uždraudė vakarėlius ir laidotuvesnuotraukos (5)

2021 gegužės 18 20:00:00 Perskaitė 966

Akcentuojant taupymo būtinybę, pietvakarių Kinijos gyventojams uždrausta rengti prabangias vestuves, prašmatnius vakarėlius ir leisti daug pinigų laidotuvėms, praneša BBC.

 


Kinijos vyriausybė paragino Cziansu provincijoje esančio Funin regiono gyventojus gegužę mažiau išlaidauti. Šį mėnesį gyventojams draudžiama rengti prabangias šventes, susijusias su gimtadieniais, paaukštinimu tarnyboje ar įkurtuvėmis. Numatyta, kad dovanų vertė negali viršyti 200 juanių (apie 30 eurų).

Taip pat dalis Junnianio provincijos valstybės tarnautojų nuo šiol privalės su vadovybe derinti svečių ir stalų savo šventėse skaičių - jų, atitinkamai, turi būti ne daugiau 200 ir 20. Žmonės raginami taupyti ir svečių maitinimo sąskaita - jeigu šventė vyks namuose, vienam stalui negalima skirti daugiau kaip 300 juanių (apie 45 eurai). Jaunavedžių korteže gali būti iki 10-ies automobilių.

Kalbant apie laidotuves, kurios Kinijoje ne tik atspindi mirusiojo socialinį statusą bei jo šeimos gerovę, tačiau yra ir neatsiejama tautinės kultūros dalis, nurodyta, jog gedulinga ceremonija negali trukti ilgiau kaip tris dienas.

Įvairias, betikslį pinigų švaistymą ribojančias, priemones Kinijos reguliatorius įvedinėja ne pirmą kartą. Tarkim 2015 m. Kinijos komunistų partijos nariams buvo uždrausti tapti golfo klubų nariais bei per daug pinigų skirti maistui ir gėrimams.

Beje, Kinijos piliečių ceremonijos ir gyvenimo būdas - ne vienintelės, valdžios griežtai kontroliuojamos, sritys. Dėl daug metų taikyto gimstamumo ribojimo, šiemet Kinija susidūrė su demografine krize, kuri gali neigiamai atsiliepti šalies ekonomikai. Reaguodamas į tai, balandį šalies Centrinis bankas paragino kinus, erzinant Ameriką, gimdyti kaip galima daugiau vaikų.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net