Keli nevilties apimti migrantai iš gelbėjimo laivo, įstrigusio prie Italijos, šoko per bortąnuotraukos (1)

2019 rugpjūčio mėn. 20 d. 14:51:03 Perskaitė 771

Nevilties apimti migrantai iš „Open Arms“ gelbėjimo laivo, įstrigusio prie Lampedūzos salos krantų, ėmė šokinėti per bortą, antradienį pranešė laivą eksplotuojanti labdaros organizacija.

 

„Open Arms“ laive šiuo metu yra 98 migrantai. Laivas yra prie pat Lampedūzos uosto, bet Italijos vidaus reikalų ministras Matteo Salvini atsisako leisti prisišvartuoti. Devyni žmonės apimti nevilties jau iššoko per bortą, mėgindami iki Lampedūzos nuplaukti patys“, – tviterio paskyroje skelbė labdaros organizacija.

Laivo įgula ir Italijos pakrantės apsaugos pajėgos grąžino juos į laivą. Situacija ant denio yra nekontroliuojama. Kiti migrantai per pastarąsias dvi paras esą taip pat bandė iššokti iš laivo, o iššokę buvo sugrąžinti atgal. Per naktį devyni migrantai buvo evakuoti dėl sveikatos sutrikimų.

Pasak Ispanijos laikraščio „La Vanguardia“, kuris cituoja gynybos ministrę Margaritą Robles, Ispanijos vyriausybė artimiausiu metu „Open Arms“ būtinai pasiūlys kokį nors sprendimą. Migrantai laive be tikslo plaukioja jau 19 dienų. Sekmadienį Ispanija pateikė pasiūlymą prisišvartuoti Ispanijos uoste, tačiau laivas paskelbė, kad nebegalėtų plaukti taip toli.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net