Katalonijos separatistų lyderiams paskirtos kalėjimo bausmėsnuotraukos (1)

2019 spalio mėn. 14 d. 11:59:15 Perskaitė 1410

Ispanijos Aukščiausiasis Teismas pirmadienį nuteisė devynis Katalonijos separatistų lyderius nuo 9 iki 13 metų laisvės atėmimo bausmėmis už kurstymą maištauti ir valstybės lėšų iššvaistymą. Kaltinimai susiję su vienašališku nesėkmingu Katalonijos regiono bandymu atsiskirti nuo Ispanijos 2017-ųjų spalį.

 

Trys kiti kaltinamieji pripažinti kaltais dėl nepaklusnumo, bet jiems nebuvo paskirtos įkalinimo bausmės, o tik piniginės baudos. Visi 12 kaltinamųjų neigė jiems reiškiamus kaltinimus, bet vis dėlto buvo nubausti dėl jų vaidmens siekiant Katalonijos regiono nepriklausomybės.

Katalonijos separatistų lyderiams paskirtos bausmės mažesnės nei reikalavo prokuratūra, kuri siekė, kad buvusiam Katalonijos regiono viceprezidentui Oriolui Junquerasui būtų skirta iki 25 metų įkalinimo bausmė.

Buvusiam Katalonijos regiono prezidentui Carlesui Puigdemont'ui pabėgus į Belgiją, O. Junquerasas tapo pagrindiniu kaltinamuoju šioje byloje.

„Aukščiausiasis Teismas nuteisė O. Junquerasą 13 metų kalėjimo dėl antivyriausybinės veiklos ir valstybės lėšų iššvaistymo“, – nurodoma Aukščiausiojo Teismo nuosprendyje.

Buvusiai Katalonijos parlamento pirmininkei Carme Forcadell paskirta 11 metų ir šešų mėnesių laisvės atėmimo bausmė

2017 metų spalio 1-ąją Katalonijoje įvyko referendumas dėl regiono pasitraukimo iš Ispanijos sudėties. Madridas jį paskelbė neteisėtu ir atsisakė pripažinti jo rezultatus. Spalio 27-ąją Katalonijos parlamentas priėmė rezoliuciją dėl nepriklausomos respublikos paskelbimo. Iškart po to Ispanijos pareigūnai iškėlė bylą separatistų lyderiams. Dalis jų pabėgo iš Ispanijos, kiti buvo suimti.

Ispanija ne vieną savaitę ruošėsi Aukščiausiojo Teismo verdikto paskelbimui. Palaipsniui augo įtampa, o į Katalonijos regioną buvo pasiųstas policijos pastiprinimas, nes separatistai žadėjo sukelti masinius neramumus.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net