Kas laukia Kanarų salų žlugus „Thomas Cook“ bendrovei?nuotraukos

2019 spalio mėn. 03 d. 14:22:04 Perskaitė 796

Seniausias Didžiosios Britanijos kelionių organizatorius „Thomas Cook“ bankrutavo rugsėjo pabaigoje, tačiau šio įvykio pasekmės turizmo sferoje ilgai bus jaučiamos, o nukentėjusiųjų skaičius gali dar labiau išaugti.

 

Iškart po bankroto nerimo dėl turizmo sektoriaus likimo neslėpė Graikija. Dabar apie tai prabilo ir Ispanija, kurioje, pasak Ispanijos Viešbučių ir turistų apgyvendinimo konfederacijos vadovo Chuano Molaso (Juan Molas), gali užsidaryti apie 500 viešbučių. Maždaug 100 Ispanijos viešbučių, kuriems gresia uždarymas, buvo visiškai priklausomi nuo „Thomas Cook“, o likę į turizmo bendrovę rėmėsi 30-70 procentų.

Ypač skaudžiai bankrotas gali baigtis ir lietuvių mėgstamoms Kanarų saloms. Kadangi britai čia sudarė pagrindinį turistų srautą, po kelionių organizatoriaus žlugimo turizmo sezoną Kanaruose gali tekti uždaryti, perspėja laikraštis „El Pais“.

„Thomas Cook“ buvo antra pagal dydį turizmo agentūra Kanaruose. Britai šia kryptimi sudarė maždaug ketvirtadalį viso turistų srauto. Po agentūros bankroto viešbučiai praranda per vasarą uždirbtus pinigus, gali tekti atšaukti ir artėjantį turizmo sezoną, kuris salose prasideda spalį ir trunka iki katalikiškų šv. Kalėdų“, - teigia leidinys.

Regiono turizmo korporacijos duomenimis, vien rugpjūtį salose ilsėjosi 457 tūkst. Didžiosios Britanijos piliečių, kas sudaro maždaug 24 proc. nuo bendro turistų kiekio.

Pasak generalinio viešbučių tinklo „beCordial Hotels & Resorts“ direktoriaus Nikolo Viljaloboso (Nicolas Villalobos), jo viešbutyje britų turistų dalis siekė nuo 20 iki 25 proc. „Agentūros bankrotas mums buvo ypač skaudus, tačiau mes numatėme tokią galimybę, todėl iš anksto atlikome diversifikaciją ir užtikrinome reikiamą apkrovimą turistais iš kitų šalių“, - cituoja laikraštis viešbučio direktorių.

Išimtinai su „Thomas Cook“ dirbusiam viešbučiui „Mirador del Atlantico“ jau teko užsidaryti, nes iš turimų 118-os numerių užimti buvo tik 20.

„Vadovybė, siekdama sumažinti nuostolius, nusprendė klientus perkelti į kitą viešbutį. Dabar labai tikimasi, kad per artimiausias dvi savaites atvyks turistai iš Skandinavijos“, - remdamasi viešbučio vadovais rašo „El Pais“.

Leidinys atkreipia dėmesį į tai, kad „Thomas Cook“ bankrotas smogė ne tik turizmo sektoriui, darbo neteko ir tūkstančiai su šia sfera susijusių Kanarų salų gyventojų.

Kanarų salų prezidentas Anhelis Viktoras Toresas (Ángel Víctor Torres) rugsėjo 28 d. pareiškė, kad nuo „Thomas Cook“ bankroto nukentėjusios įmonės, jeigu tai būtina tolesnei veiklai, gali laikinai atidėti socialinių įmokų mokėjimą.

Apibendrindamas situaciją Kanaruose, laikraštis reziumuoja, kad „viešbučių gebėjimui atsigauti po britų holdingo bankroto didžiausią įtaką darys jų priklausomybė nuo kelionių operatoriaus“.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net