Jordanijos karalius Abdullah įspėja dėl ISIS atsigavimonuotraukos (3)

2020 sausio mėn. 13 d. 10:26:29 Perskaitė 929

Jordanijos karalius Abdullah įspėjo, kad „Islamo valstybės“ (ISIS) džihadistų grupuotė persigrupuoja ir vėl atsigauna Artimuosiuose Rytuose.

 

Praėjus beveik metams po pergalės prieš ISIS paskutiniame islamistų bastione Sirijoje, Abdullah pabrėžė, kad jam nerimą kelia „ISIS atsigavimas ir iškilimas net tik pietryčių Sirijoje, bet ir vakarų Irake“.

„Turime susidoroti su ISIS atsigavimu“, – interviu televizijos kanalui „France 24“ sakė Jordanijos karalius, kuris šią savaitę lankysis Briuselyje, Strasbūre ir Paryžiuje. Pasak jo, daugelis užsienio islamistų kovotojų iš Sirijos persikėlė į Libiją.

„Iš europietiškos perspektyvos, kadangi Libija yra kur kas arčiau Europos, artimiausiomis dienomis tai bus itin svarbi diskusija. Keli tūkstančiai kovotojų, iš Sirijos Idlibo pasitraukę per šiaurinę sieną pateko į Libiją. Į tai 2020-aisiais turėsime reaguoti ne tik mes regione, bet ir mūsų draugai Europoje“, – tvirtino Abdullah.

Kalbėdamas apie praėjusios savaitės įtampą tarp Jungtinių Valstijų ir Irano, Abdullah sakė besitikintis, kad „artimiausiais mėnesiais mes nustatysime tinkamą toną regionui, kuris padės kiek atšaldyti aistras“.

„Kol kas atrodo, kad imamasi deeskalacijos, tikimės, kad taip bus ir toliau. Negalime sau leisti nestabilumo šioje pasaulio dalyje. Kas nutiks Teherane, paveiks ir Bagdadą, Amaną, Beirutą, Izraelio ir Palestinos procesą“, – tvirtino Jordanijos karalius.

Abdullah taip pat pridūrė, kad Turkijos pajėgų dislokavimas Libijoje „tik sukurs daugiau nesusipratimų“.

Sekmadienį abi kovojančios Libijos pusės sutarė užbaigti 9 mėn. trukusias kovas ir pasirašė paliaubų susitarimą. Susitarimą parėmė Rusija ir Turkija.

Jungtinės Tautos (JT) lapkritį išplatino ataskaitą, kurioje teigiama, kad kelios šalys pažeidė ginkluotės embargą, įvestą Libijai po diktatoriaus Muammaro Gaddafio nuvertimo 2011 m.

Jordanija ir Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) dažnai tiekdavo paramą Libijos maršalo Khalifos Haftaro pajėgoms, kurį taip pat remia kiti Turkijos varžovai regione – Saudo Arabija ir Egiptas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net