JK premjeras: blogiausia COVID-19 pandemijos dalis baigsis 2021 m. viduryjenuotraukos (3)

2020 liepos mėn. 25 d. 14:42:13 Perskaitė 1220

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas pripažįsta, kad valdžia padarė klaidų kovoje su COVID-19 pandemija, informuoja naujienų agentūra dpa.

 

„Be abejo, mes kartais klystame ir nuolat mokomės, – sakė B. Johnsonas interviu TV kanalui „Sky News“. – Iš klaidų reikia mokytis kaip įmanoma greičiau.“

Premjero manymu, blogiausia COVID-19 krizės dalis baigsis 2021 m. viduryje.

Jungtinė Karalystė yra labiausiai nuo pandemijos nukentėjusi Europos valstybė, o dauguma ekspertų prognozuoja, kad rudenį kils antroji infekcijų banga.

B. Johnsono vyriausybė susilaukė kritikos dėl pasirinkto atsako į COVID-19 pandemiją, o dalis ekspertų teigia, kad sureaguota per vėlai ir netinkamai.

Pats premjeras buvo hospitalizuotas dėl koronaviruso, bet pasveiko. Dar prieš susirgdamas jis gyrėsi nesibaiminęs ligos ir sveikinęsis su infekuotais žmonėmis spausdamas jiems ranką.

Penktadienį duotame interviu BBC jis sakė, kad „pirmosiomis savaitėmis ir mėnesiais apie virusą buvo žinota mažiau nei norėtųsi.“

Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad besimptomis viruso plitimas buvo nepakankamai įvertintas.

Paklaustas, ar karantiną vertėjo paskelbti anksčiau, B. Johnsonas atsakė, kad yra daug klausimų, į kuriuos turės atsakyti mokslininkai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net