JK neišsigando ir ketina įvesti skaitmeninių paslaugų mokestįnuotraukos (2)

2020 sausio mėn. 22 d. 17:31:22 Perskaitė 1254

Nepaisant JAV grasinimų įvesti atsakomuosius muitus, balandį pradės galioti Didžiosios Britanijos skaitmeninių paslaugų mokestis, trečiadienį pranešė šalies finansų ministras Sajidas Javidas.

 

„Ketiname nuo balandžio pradėti taikyti skaitmeninių paslaugų mokestį“, – Davose vykstančiame Pasaulio ekonomikos forume sakė S. Javidas, nepaisydamas JAV iždo sekretoriaus Steveno Mnuchino įspėjimų, kad Vašingtonas gali imtis atsakomųjų veiksmų ir įvesti muitus ES automobiliams.

Didžiosios Britanijos skaitmeninių paslaugų mokestį, kurį JAV kritikuoja taikantis į Amerikos milžines „Amazon“, „Google“ ir „Facebook“, S. Javidas apibūdino kaip „proporcingą“ ir „laikiną“. Kalbėdamas Pasaulio ekonomikos forume, finansų ministras sakė, kad „mokesčio bus atsisakyta tada, kai bus priimtas tarptautinis sprendimas“.

Tame pačiame forume trečiadienį S. Mnuchinas sakė, kad, „jei žmonės nori savavališkai įvesti mokesčius mūsų technologijų bendrovėms, mes svarstysime galimybę savavališkai įvesti mokesčius automobilių bendrovėms“.

Jis pabrėžė, kad Didžioji Britanija ir Italija, kurios jau yra pristačiusios savo skaitmeninių mokesčių projektus, taikomus nepakankamai mokesčių sumokančioms bendrovėms, yra laikomos valstybėmis, kurioms gresia JAV atsakomieji veiksmai.

Austrija skaitmeninių paslaugų mokestį pristatė sausį, o Prancūzija savo planus yra atidėjusi. Prezidentai Emmanuelis Macronas ir Donaldas Trumpas sutiko pratęsti derybų terminą iki šių metų pabaigos. Prancūzija teigė atsisakysianti savo skaitmeninių paslaugų mokesčio projekto, jei bus pasiektas tarptautinis susitarimas pagal Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nuostatus.

Tuo metu EBPO vadovas Angelis Gurria skatina Didžiąją Britaniją „sulaikyti ugnį“, trečiadienį paskelbė BBC. Jis pridūrė, kad, nesant visuotinai sutarto mokesčio, tektų susidurti su „chaosu ir netvarka“, o „įtampa būtų juntama visur“.

Austrijos finansų ministras Gernotas Bluemelis trečiadienį sakė, kad šią savaitę vykusiame Bendrijos finansų ministrų susitikime buvo aptartas skaitmeninių paslaugų mokesčio klausimas. Jis savo šalies parlamentui teigė, kad Austrija „visuomet pasisakė už tarptautinį sprendimą dėl skaitmeninių paslaugų mokesčio, susiderėtą EBPO ar ES lygmeniu“.

G. Bluemelis pridūrė, kad Austrija savo skaitmeninių paslaugų mokesčio versiją metų pradžioje pristatė būtent todėl, kad būtų galima užtikrinti „lygias galimybes ir didesnį teisingumą“.

Buvęs Didžiosios Britanijos finansų ministras Philipas Hammondas 2018-ųjų pabaigoje paskelbė apie planus pristatyti 2 proc. mokestį pelningoms technologijų bendrovėms, kasmet uždirbančioms bent 590 mln. eurų pelno.

Prognozuojama, kad Didžiosios Britanijos skaitmeninių paslaugų mokestis šaliai kasmet turėtų atnešti apie 400 mln. svarų (474 mln. eurų) mokestinių pajamų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net