JAV svarsto privalomos vakcinacijos galimybęnuotraukos (56)

2021 liepos 25 15:09:42 Perskaitė 1203

Nors dar ne taip seniai JAV gyvenantys mūsų tautiečiai džiaugėsi, kad prievartos jų šalyje nėra, dabar situacija gali pasikeisti. Augant užsikrėtimų skaičiui, Amerikoje prabilta ne tik apie kaukių dėvėjimo grąžinimą, bet ir apie privalomą vakcinaciją, praneša CNN.

 

Agentūros šaltinių teigimu, prezidento Džo Baideno (Joe Biden) administracija svarsto galimybę trečiąja vakcinos doze pradėti skiepyti į rizikos grupes patenkančius asmenis. Tiesa, kol kas, reguliatorius tokiai iniciatyvai nepritarė. Taip pat diskutuojama apie poreikį grąžinti privalomą kaukių dėvėjimą. Beje, šis sprendimas gali tapti politiškai nepatogus, nes dar ne taip seniai Amerika viešai džiaugėsi įvairių draudimų ir ribojimų atšaukimu.

Akcentuojama, kad Džo Baidenas yra „spaudžiamas" pasisakyti dėl privalomos vakcinacijos būtinybės, nes vis daugiau amerikiečių atsisako skiepytis. Taip pat valdžia svarsto kiek tikslinga remti tas įmones, kurios verčia savo darbuotojus skiepytis arba apsunkina gyvenimą nepasiskiepijusiems.

Džono Hopkinso universiteto duomenimis, šiuo metu būtent JAV pirmauja pasaulyje pagal užsikrėtimų ir mirčių nuo koronaviruso skaičių. Šalyje nustatyta daugiau negu 34 mln. užsikrėtimo atvejų, 610 tūkst. iš kurių baigėsi mirtimi.

Kiek anksčiau buvęs JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) mažėjančius vakcinacijos tempus susiejo su amerikiečių nepasitikėjimu dabartiniu šalies vadovu Džo Baidenu. Jis akcentavo, kad nors dabartinio lyderio administracija ne kartą džiaugėsi vakcinavimo apimtimis, labiausiai tam pasitarnavo dar jo vadovavimo laikais pradėta operacija „Neįtikėtinas greitis" (Operation Warp Speed).

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net